Чому горять автобуси? Частина 6

   20 серпня 2014 року ми надіслали запит на доступ до публічної інформації Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. Мало того, що нам відповіли аж 2 вересня (тобто через 8 днів, коли максимально – 5 днів), так на два з трьох питань відповіді ми не отримали.
   Одне з питань стосувалося надання нам аудіозаписів засідань конкурсного комітету 8 квітня, 24 квітня і 10 липня 2014 року. Цю справу ми детально описали у попередній публікації. Департамент в особі директора Сергія Марчишинця в цьому випадку порушив закон «Про доступ до публічної інформації», адже аудіозапис – це інформація, а не «процес її створення», як запевнила нас по телефону працівниця цього підрозділу ОДА.
Тому по цій справі ми подаємо документи до суду.

   Розпорядження-примара
Друге наше запитання стосувалося всіх розпоряджень губернатора Полтавської області стосовно затвердження і зміни складу конкурсного комітету при ОДА з 2010 року і до 20 серпня 2014 року. Нам надали перелік розпоряджень голів ОДА. Таких (з розпорядженням і внесенням змін до нього) виявилося 12 документів.
«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» уважно проаналізував цей список. Проте із сайту ОДА зникло (або не було виставлено) розпорядження губернатора від 28.02.2011 № 85 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 20.05.2010 № 174». Але ж на нього посилається Сергій Марчишинець у своїй відповіді. Виникає питання: чому цей документ зник із сайту ОДА? Навіщо Департамент інфраструктури та туризму подає нам просто його назву, знаючи, що на сайті ми його вже не знайдемо?
Решта розпоряджень, що вказані у відповіді на запит, виставлені публічно.

Незаконний голова комітету
Проаналізувавши всі зміни у складі конкурсного комітету за ці 4 роки, ми можемо поглянути як змінювався голова цього комітету. За весь цей час їх було четверо. Перші три: Онищенко Володимир Вікторович, Галушко Борис Павлович, Шадчнєв Віктор Михайлович – у різні часи були заступниками голови облдержадміністрації. І от 8 квітня 2014 року (за два дні до першого конкурсу перевізників) губернатор Віктор Бугайчук призначає головою комітету Іллю Чередниченка, заступника директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, екології та природних ресурсів. Цим голова ОДА порушив закон, оскільки не мав права призначати головою комітету того, хто не є його заступником.
У Розпорядженні голови облдержадміністрації від 20.05.2010 № 174, яке і є основою для діяльності конкурсного комітету (надалі в нього просто час від часу вносяться зміни) написано: «Головою конкурсного комітету є заступник голови облдержадміністрації». Ні Олександр Удовіченко, ні Віктор Бугайчук не вносили змін щодо цього пункту.
Тож Ілля Чередниченко є не більш законний голова конкурсного комітету, ніж ми з Вами. А за цим уже йде відповідальність для посадовців в ОДА.

Інфографіка_1Інфографіка_2
Інфографіка_3Зникле розпорядження губернатора за номером 85Незаконні члени конкурсного комітету
Але не тільки голова комітету не має законних підстав бути на своїй посаді. Деякі члени комітету теж виникли нізвідки без жодних юридичних підстав.
У розпорядженні голови ОДА від 03.12.2012 № 571 був затверджений склад комітету (http://www.adm-pl.gov.ua/docs/pro-vnesennya-zmin-do-rozporyadzhennya-golovi-oblderzhadministraciyi-vid-20052010-no-174-0). До нього увійшли (подаємо лише прізвища для зручності): Шадчнєв, Овчаренко, Бутко, Безима, Гречко, Голуб, Данік, Корчуков, Кужіль, Демченко, Горбенко, Лаптєв, Первак, Тесля, Васін, Чумак, Чередниченко, Шаманенко, Руденко, Палієнко.
Розпорядженням від 25.07.2013 № 332 був виключений Овчаренко, від 27.08.2013 № 373 – включили Гайдара, а Васін став заступником, від 08.04.2014 № 102 – Чередниченко став головою, Гайдар – заступником, а виключили – Шадчнєва, Васіна, Корчукова, Лаптєва.
Останнім (по складу конкурсного комітету) на сьогодні розпорядженням від 30.05.2014 № 167 виключили Голуба і включили Бондаря.
Проте в протоколі конкурсу 10 липня у складі членів комітету з’являється троє осіб, перебування в комітеті яких є незаконним: Бритвін Олексій Леонідович – начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Полтавській області, Васільєв Володимир Федорович – в минулому заступник голови правління Полтавської обласної організації «Асоціація пасажирських перевізників Полтавщини», його статус наразі нам не вдалося з’ясувати, Коваль Іван Михайлович – депутат Полтавської обласної ради.
Незалежно від їх статусу, вони не мали права голосувати на конкурсі.

Гра в мовчанку
Про це прекрасно знав Департамент інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. Адже третім нашим запитанням до нього було прохання надати склад конкурсного комітету при ОДА станом на 01.01.2010 р. і станом на сьогодні (тобто 20 серпня 2014 року).
Сергій Марчишинець підписав відповідь, у якій не було прізвищ членів комітету. Взагалі це питання було повністю проігноровано, лише номери розпоряджень (одне з яких – видалене із сайту) – сидіть, шукайте.
Департамент не наважився офіційно надати цю інформацію, адже тоді б там або не було прізвищ Бритвіна, Васильєва, Коваля, що суперечило б протоколу конкурсу. Або були б – і це означало, що вони підрозділ ОДА свідомо порушив закон і надав публічний доказ цьому.

Отож, порушень вдосталь. Посилання на приховані документи, голова комітету, який нема права ним бути, члени комітету, яких взагалі немає в розпорядженнях, ненадання інформації про найелементарніше – склад комітету на 20 серпня 2014 року. Скільки ще треба знайти порушень, щоб показати, що це не «найпрозоріший конкурс», як запевняли чиновники у ЗМІ – це порушення чинного законодавства і відверте знущання з громадськості.
Ми сподіваємося, що це буде остання публікація нашого проекту. Наша спроба аналізу конкурсів показала порушення і недоліки системи, яка не те, що не змінилася, а й напрацювала нові схеми, за якими тепер порушуються закони. Далі вже справа за відповідними структурами.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

ОДА Бугайчук перевізники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Нагадаємо, 41-річний чоловік, який лише у січні цього року звільнився із місць позбавлення волі, у поїзді «Полтава-Кобеляки-Ромодан» побачив 18-річну дівчину. Скориставшись тим, що поруч не було людей, чоловік залякав свою жертву і відібрав у неї мобільний телефон. Потім змусив зійти на наступній станції і зґвалтував. Чоловіка незабаром затримали правоохоронці. Йому повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України - ч.2 ст.152 Крим...
Культура
За шість днів до єврейської Пасхи, Ісус Христос звершив урочистий вхід в Єрусалим, щоб цим показати, що Він є істинний Христос Цар і йде на смерть добровільно. Наблизившись до Єрусалиму, підійшовши до села Виффагії, до гори Єлеонської, Ісус Христос послав двох Своїх учнів, говорячи: «Йдіть у село яке прямо перед вами; там ви знайдете прив’язану ослицю та молоде осля з нею, на яке ніхто з людей ще ніколи не сідав; відв’яжіть їх та приведіть до Мене. І якщо...
Суспільство
У Полтаві тривають щотижневі прибирання .  Минулими вихідними суботники організували у всіх куточках міста. Цього разу об`єднання « Самопоміч» закликало всі небайдужих навести лад на Огнівці. Територія поблизу ставків – одне з популярних місць відпочинку. «Але від цього неабияк страждає довкілля – адже сміття  там полтавці залишають чимало» - каже  Ольга Гладченко. До організаторів долучилися і місцеві жителі. Потім всіх частували кашею. Раніше ми розповід...
Суспільство
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка увійшов до міжнародного щорічного рейтингу World University Rankings за рівнем викладання. У 2019 році лідерами рейтингу стали Каліфорнійський інститут технології, Гарвардський і Стенфордський університети. Лідером серед українських вишів у міжнародному щорічному рейтингу World University Rankings за рівнем викладання став Київський національний університет імені Тараса Шевченка (280 пози...
Суспільство
Співорганізатор відкриття мотосезону  – Олександр Гуменюк розповідає, що захід проходить у Полтаві п`ятий рік поспіль. Кількість учасників постійно  зростає, долучаються все нові і нові люди: «Спочатку збиралася невелика ініціативна група, коло соратників ширилося,  згодом прийняли рішення створити  клуб Moto Racers Poltava. Влітку проведемо третій байк – фестиваль у Петрівці. Що би приєднатися до нас не потрібно ніяких особливих вимог. Достатньо любити ба...
Культура
Полтава увійшла до переліку міст, де відбувся показ документального фільму «Малевич». Стрічку вже називають непересічною подією мистецького життя України. У ній - розповідь про всі етапи життєвого шляху художника. У хронологічній послідовності перед нами розгортають його українські, радянські  та закордонні сторінки. За визначенням багатьох спеціалістів, Малевич є одним із десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя в...
Культура
Дійство проходитиме  у садибі «Золота сота», що знаходиться у мальовничій Петрівці, поблизу Полтави. «Мета конкурсу – популяризація домашньої української кухні. Не ресторанних страв, не делікатесів. Це мають бути прості, родинні рецепти,  які  дійшли до нас з глибини віків від бабусь та прабабусь, або ті, які готують, скажімо, у якійсь певній місцевості» - говорить організаторка фестивалю,  власниця садиби « Золота сота» Марина Мостова. « - Хто може стати...
Суспільство
Темою обговорення на постійній комісії міської ради з питань архітектури стало ймовірне зведення  багатоповерхівки  на місці дитячого садочка по вул. Хоткевича, 9. Садочок кілька років не працює, і торік територію придбав «Полтаватрансбуд». Депутат Олег Білоножко сказав, що має 500 підписів мешканців його округу, і в жодному разі не дозволить здійснити цей план. Олена Андрусь, представник ініціативної групи жителів так коментує ситуацію, що склалася: « - Б...
Кримінал
Подія сталася у Диканському районі. У мешканця одного із сіл поліцейські вилучили 12 грамів подрібненого канабісу та пристрій для його вживання. Заборонену речовину виявили в автомобілі 36-річного чоловіка.  Ще 10 грамів коноплі поліцейські знайшли  у будинку 34-річного чоловіка під час санкціонованого обшуку. У рамках кримінальних проваджень, відкритих за фактами зберігання наркотичних засобів без мети їх збуту, призначені експертизи наркотичних засобів Р...