Чому горять автобуси? Частина 3. Курбанова, Чередниченко, ПП «ЛЮГ»

У попередніх двох публікаціях цього проекту ми писали про порушення на конкурсі перевізників 10 квітня і позаплановому засіданні, яке по суті є продовженням конкурсу 24 квітня.Прийшла черга дослідити певні родинні зв’язки у цій справі.

Для того, щоби здійснити ці зв’язки, ми маємо повернутися на кілька років раніше.

Нагадаємо, на одному з маршрутів (Полтава АС-2 – Лисівка (поворот), рейси №501/502, 503/504, 505/506 (об'єкт конкурсу №11)) перемогло ФОП Курбанова Пірдауз Абдулманапівна. Іншого перевізника, який також був претендентом на цей маршрут, не допустили до конкурсу. Причини, згідно з якими це було вчинено, Антимонопольний комітет визнав порушенням законодавства.

Особливої гостроти у цій історії набуває мережа зв’язків претендентів і комітету. Так, голова комітету Ілля Чередниченко є рідним братом людини, пов’язаної з бізнесом ФОП Курбанова.

Але ще цікавіше поглянути на історію конфлікту Пірдауз Курбанової і Юрія Лупаєнка, засновника ПП «ЛЮГ», який програв через рішення комітету не допустити його до конкурсу на маршрут.

Ця історія, згідно з документами, які нам вдалося знайти, починається у 2009 році. Тією весною у міськвиконкомі пройшов конкурс на маршрут, який ПП Курбанова програло ПП «ЛЮГ». У листопаді воно знову програли приміський маршрут «Полтава – Божківське». Тоді Пірдауз Курбатова і Тамара Чередниченко (дружина брата Іллі, Івана) почали писати в різні інстанції, бо за їхніми словами, конкурент виграє конкурси завдяки недостовірній інформації. Також вони всіляко намагалися вплинути емоційно – пояснювали, що це єдиний їхній заробіток, що їхні чоловіки із вищою освітою разом із синами працюють на транспорті підприємства і ремонтують його, що з цього доходу вони платять за навчання дітей.

Вже 8 липня 2010 року Курбанова отримує документ з Полтавської ОДА, де повідомляється, що вона мала рацію. Читаємо: «в зв’язку з тим, що ПП «ЛЮГ» надало на конкурс, який відбувся 04.11.2009 року, недостовірні відомості про кількість маршрутів і кількість транспортних засобів, Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, куруючись пунктом 55 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. №1081 (із внесеними змінами) запропонувало облдержадміністрації розірвати договір з ПП «ЛЮГ» і надати право здійснювати перевезення пасажирів на маршрутах «Полтава – Божківське», «Полтава – Горошине» та «Білики – Шахростівка» перевізникам-претендентам, які посіли друге місце». Найцікавіше в цьому те, що автор цього документу і підпису – Ілля Чередниченко, брат Івана, тоді перший заступник начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської ОДА.

Вже через рік цей «крик душі» (як написала сама Курбатова) надійшов у листі і до Володимира Литвина (тоді голови Верховної Ради України), і до Президента, і до Прем’єр-міністра, і ще до багатьох високопосадовців. Тобто вже з цього можемо бачити наскільки сильним було бажання сім’ї Курбатової-Чередніченка протистояти ПП «ЛЮГ».

Елементарне доведення родинного зв’язку. У тексті заяви Володимиру Литвину від ФОП Курбанова є два адресати: сама Курбанова і Тамара Чередниченко (дружина брата Іллі, Івана). В заяві сказано, що «у наших сімей спільний бізнес – ПП Курбанова – пасажирські перевезення». Є і домашня адреса Тамари Чередниченко. Але за цією домашньою адресою телефон зареєстрований саме на Івана Павловича. Пазл складений.

Крім того, дуже цікавий факт: на засіданні Харківського апеляційного суду (22 листопада 2011 року) стосовно цієї справи у журналі судового слідства як представник третьої особи Курбанової значиться «Гайдар С.О.», який уже в останніх двох конкурсах перевізників, які ми досліджуємо, був заступником голови комітету. Того самого, який має бути незаангажований зв’язками з перевізниками, які змагаються за маршрут.

А тепер скажіть: якщо сім’я Вашого брата роками протистоїть підприємству, судиться з ним, подає звернення до найвищих осіб держави, то чи можете Ви незалежно оцінювати це підприємство? А якщо воно конкурує за маршрут з підприємством-конкурентом брата?

А якщо Ви – заступник голови комітету – і три роки тому допомагали підприємцю протистояти у суді його конкуренту, то Ви будете незаангажовано ставитися до їхніх змагань тепер?

З огляду на порушення законодавства, з допомогою яких ПП «ЛЮГ» було недопущено до більшості маршрутів (особливо до Полтава – Лисівки, яку отримало ФОП Курбанова), то відповідь – ні.

Юрій Романов, приватний юрист, щодо матеріалів нашого розслідування дає такий коментар: «Щодо братів Чередніченко, то цю справу необхідно більш детально дослідити на предмет конфлікту інтересів, але це компетенція спеціально уповноважених органів і в силу презумпції невинуватості давати коментар з цього приводу поки що неможливо».

Ще один доказ зв'язку Курбанова-Чередниченко
Литвину 3
Представник Курбанової на суді – заступник комітету Гайдар

Висновок: Ілля Чередниченко був частково зацікавлений у знятті ПП «ЛЮГ» із конкурсу на маршрут, на який претендувала (і перемогла) ФОП Курбанова. Ми вважаємо, що це є корупцією, оскільки з підприємством Іллю Павловича пов’язує рідний брат.

Але це тільки результати щодо першого конкурсу. Другий провели в Полтавській ОДА 8 липня 2014 року і розслідування по ньому у нашій наступній публікації.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

автобусы Полтавщина коррупция Чередниченко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
14-го серпня у Полтаві відбувся черговий аукціон із продажу прав оренди земельних ділянок. Своїх орендарів знайшли три земельних ділянки. Дві із них – виробничого призначення, одна – ділянка по вулиці Павла Горобця площею 1,5 гектари – для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків. -        Справа у тому, що ця ділянка мала певне соціальне «навантаження». Адже після аукціону переможець зобов’язувався впродовж двох місяців підписати уг...
Культура
14-го серпня у Полтавській ОДА відбувається засідання робочої групи з питань спорудження пам’ятного знаку Симону Петлюрі. На початку засідання начальник управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА Ірина Особік нагадала, що було кілька пропозицій щодо місця розміщення пам’ятника. Проте остаточно зупинилися на розі вулиць Симона Петлюри та Соборності (біля ОЦЕВУМ). Голова фракції «Свободи» у...
Суспільство
Кабмін дозволив університетам самостійно обиратимуть формат навчання для студентів з 1 вересня. Зокрема, освіта може проводитися очно, дистанційно або у змішаній формі. Про це заявили у Кабінеті міністрів України. Тож, університети мають право самостійно визначати, як проводити навчання для студентів. За рішенням Уряду, у зеленій, жовтій та помаранчевих карантинних зонах учні та студенти зможуть вільно відвідувати заняття у школах та закладах вищої освіти...
Суспільство
У зв’язку з черговим антирекордом з кількості хворих на коронавірус  13 серпня  Президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності посилення інформування населення щодо протидії поширенню COVID-19 в Україні та закликає громадян вживати заходів особистої безпеки – інформує Офіс Президента На традиційній селекторній нараді Глава держави зазначив, що 13 серпня в Україні коронавірусну хворобу підтвердили у 1732 громадян. Такі цифри та кількість г...
Культура
Сьогодні, 14 серпня, у приміщенні прес-центру міського Будинку культури відбулося чергове засідання комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій, яке провів секретар міської ради Олександр Шамота. На порядку денному розглянули ряд питань. Зокрема такі, що стосуються встановлення меморіальних дошок у Полтаві та найменування проєктної вулиці на території 57 мікрорайону («Лазу...
Кримінал
Сьогодні близько 4-ї години ранку до Гадяцького відділу поліції надійшла інформація про те, що невідомі проникли в магазин, де  пошкодили банкомат та викрали гроші. Відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 (Крадіжка з проникненням) Кримінального кодексу України. Наразі поліція розшукує людей, причетних до вчинення кримінального правопорушення. « - Шановні громадяни! Якщо ви володієте інформацією щодо осіб, які можуть бути причетні до вчине...
Суспільство
З нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, Міністерство у справах ветеранів війни організовує велопробіг ветеранів війни “Вшануємо пам’ять захисників України” з 16 по 31 серпня 2020 року за маршрутом м. Ужгород-м. Маріуполь. Мета велопробігу: підтримка ветеранів бойових дій, популяризація ветеранського спорту, спортивної реабілітації, здорового способу життя, просування...
Суспільство
В Україні запустили чатбота «Наталя, мама та освітянка», який допоможе батькам визначитися з форматом шкільної освіти для дітей. Чатбот працює в Telegram та Viber. Ініціатором проєкту виступила школа англійської мови Green Country. «До мене часто звертаються батьки й просять порадити, куди віддати свою дитину на навчання. Особливо це питання стало гострим під час пандемії. На це питання не так просто відповісти одразу ж, адже потрібно розуміти багато детал...
Новини компаній
Переваги співпраці з кадровими агентством для власників бізнесу є очевидними, адже в будь-якому бізнесі найважливіша складова - люди, які його розвивають. Правильно підібраний персонал завжди позитивно впливає на розвиток бізнесу, адже це висококваліфіковані спеціалісти, які вміють бути справжніми командними гравцями. Будь-який власник бізнесу, формуючи свою команду, розуміє яким складним є процес пошуку та підбору персоналу, але рішення звернутися до рек...