• Головна
  • Нацбанк заборонив видачу валюти з платіжних карт
16:57, 1 вересня 2014 р.

Нацбанк заборонив видачу валюти з платіжних карт

Національний банк України (НБУ) з 2 вересня заборонив видачу іноземної валюти за платіжними картками, ввів обов'язкову конвертацію грошових переказів в гривню і уповільнив процедуру покупки інвалюти на міжбанківському валютному ринку.

Відповідні рішення закріплені постановою НБУ №540 від 29 серпня 2014 року, текст якого оприлюднило агентство "Інтерфакс-Україна".

"Видача готівки в межах України за електронними платіжними засобам, емітованими як резидентами, так і нерезидентами, здійснюється в гривнях", - вказується в документі.

Згідно з постановою, нові обмеження введені з урахуванням суспільно-політичної напруженості, наявності певних елементів ризику і невизначеності щодо подальшого розвитку ситуації, а також беручи до уваги економічні проблеми, пов'язані з проведенням антитерористичної операції на території України.

Крім цього, в НБУ вважають, що застосування нових механізмів дозволить не допустити використання фінансової системи України для відмивання грошей, фінансування тероризму, а також сприятиме врегулюванню ситуації на валютному ринку.

"Інвалюта, переказана з-за кордону на користь фізичної особи-резидента і нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку, виплачується одержувачу тільки в гривнях", - вказується в документі.

Постановою також передбачено введення режиму Т + 2 за операціями з придбання валюти на міжбанку за клієнтськими заявками банків.

"Зобов'язати банки для здійснення покупки інвалюти за дорученням клієнтів попередньо зараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок ... З цього рахунку кошти можуть бути перераховані для покупки інвалюти не раніше третього операційного дня з дня зарахування гривень на цей рахунок", - вказується в документі.

Згідно з документом банки будуть перераховувати на цей рахунок такий обсяг коштів в гривнях, якого буде достатньо для покупки запланованого обсягу інвалюти за курсом на день зарахування коштів, але не нижче відповідного офіційного курсу.

При цьому у разі зміни курсу в день здійснення операції з купівлі інвалюти банкам дозволяється додатково зараховувати кошти в гривнях на цей рахунок у сумі, якої бракує для виконання заявки клієнта.

"Банки формують реєстр з купівлі інвалюти, який подається в НБУ в день одержання заяви клієнта про покупку інвалюти, разом з документами, які є підставою для покупки інвалюти", - передбачається в документі норма для недопущення покупки валюти за фіктивними договорами.

Постановою також забороняється дострокове погашення кредитів, позик (у тому числі фінансової допомоги) в інвалюті за договорами з нерезидентами та операції без поставки валют на міжбанку.

Як повідомлялося, НБУ в рамках підтримки гривні вирішив з 2 вересня в п'ять разів посилити вимоги до відкритої валютної позиції банків, а також продовжив на три місяці обмеження видачі валютних вкладів і покупку готівкової валюти 15 тис. Грн на добу. Ці рішення також закріплені постановою №540.

Постановою НБУ також предусомтрено, що фізособи зможуть здійснювати перекази інвалюти за межі України без підтверджуючих документів на суму до 15 тис. Грн в день, а з поточного рахунку - на суму не більше ніж 150 тис грн на місяць (на підставі документів, що підтверджують джерела походження коштів).

Документом також призупиняється випуск банками ощадних сертифікатів: погашення раніше випущених таких сертифікатів здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або його пред'явника.

При цьому банки зможуть достроково повертати вклади в інвалюті в національній валюті по курсу покупки інвалюти банку на день проведення операції.

На період дії постанови №540 операційний день банків продовжений до 18:00, а операції банку, які здійснюються після закінчення операційного дня, відображаються банком на наступний день.

Постанова НБУ №540 набирає чинності 2 вересня і діє до 2 грудня 2014 включно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нацбанк #україна #валюта
Останні новини
Оголошення
live comments feed...