Пенетенціарії Полтавщини розробляють нові методи роботи з правопорушниками підлітками

Дослідження у багатьох країнах світу в галузі колекційної роботи з молодими правопорушниками підтверджують, що підлітки, які вступають у конфлікт з законом, часто стикаються з певними труднощами, які повинні бути виявлені й усунені для запобігання скоєння ними нових правопорушень.

Про це повідомляє прес-служба управління ДПтС України в Полтавській області.

Дна базі денного центру пробації працівники Київського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області спільно з начальником сектору кримінальної міліції у справах дітей Київського РВ Полтавського міського управління УМВС України Дмитром Строгіним організували «круглий стіл».

Старший інспектор Київського РП КВІ Олеся Соболюк розповіла учасникам про роботу служби пробації, безпосередньо з неповнолітніми. Метою зустрічі було обговорення проведення анкетного оцінювання криміногенних факторів ризику, виявлення причин скоєних підлітками правопорушень.

- Форма оцінки застосовується для збору і аналізу повної інформації про неповнолітню особу з метою виявлення конкретних криміногенних факторів ризику і потреб, які сприяють протиправній поведінці, - розповіла Олеся Соболюк.

Дане анкетування було проведено з неповнолітнім Миколою Верхотуровим, який перебуває на обліку в Київському РП КВІ, з метою виявлення причин скоєння неповнолітнім злочину. Анкета включала в себе наступні розділи, такі як:

1.​ Історія правопорушення.

2.​ Стосунки в сім’ї.

3.​ Освіта, навчання і працевлаштування.

4.​ Дозвілля та відпочинок.

5.​ Стосунки з друзями та однолітками.

6.​ Вживання психотропних речовин.

7.​ Особисті якості та поведінка.

8.​ Ставлення до правопорушення.

9.​ Захисні фактори.

По кожному з вище перерахованих розділів засуджений був опитаний письмово, результати опитування містяться в його особовій справі. Після аналізу анкетного опитування, підрахування балів, стало зрозуміло, що ризик скоєння в подальшому неповнолітнім нових злочинів - низький. Також, під час оцінювання стало очевидно, що Микола Верхотуров у свої неповні 18 років немає жодної цілі в житті, його влаштовує звичайна буденність.

Після визначення та вивчення результатів анкетування працівники Київського РП КВІ спільно зі спеціалістом І категорії Полтавського міського центру соціальних служб сімей, дітей та молоді Сергієм Майхером організували індивідуально-профілактичну роботу направлену для допомоги Миколі Верхотурову поставити ціль в житті. Захід проходив за методикою «Дерево життя». Дана методика складається з 3 частин:

1. дерево життя ( улюблене).

2. ліс життя.

3. коли приходе гроза…

Задача перших двох частин - збудувати «другу історію» про життя дитини. Ця історія про особливі вміння, здібності, надії і мрії дитини, а також про те, як виникли і розвивались ці навички. Здібності, надії і вміння. Задача третьої частини (коли приходе гроза…) – допомогти дитині виразити словами те, через що йому довелось пройти, а також те, яким чином він впорався з цими випробуваннями.

Під час самого дерева, перше, що пропонується малювати це коріння. Коріння в даному малюнку - це опорна точка для того, щоб діти розповіли, звідки вони? (родом з якого міста чи села), про історію своєї родини (що означає прізвище, хто кому рідня и т.д.) про те, хто в житті дитини більш всього його чомусь навчив; про улюблені заняття, улюблені книги, пісні чи казки. Микола Верхотуров написав де він народився, професію батьків, написав, що любить свою родину, хоче бути у всьому схожим на батька.

Далі малюється стовбур дерева, стовбур на даний момент свідчить про особливі вміння, навички, які дитина згадувала малюючи коріння, описуючи те, чому його навчили. Неповнолітній малюючи даний етап, написав про те, що батько його привчав з малого віку заробляти гроші, допомагати по господарству, за що він дуже вдячний.

Потім малюючи гілки, дитина розписує всі свої мрії, навіть найпотаємніші або не дуже важливі, - даний етап допомагає формувати цілі і мрії дитини. Микола Верхотуров написав основні цілі, що допоможуть досягти поставленої мети, а саме: отримати в подальшому вищу освіту, знайти цікаву роботу, досягти значних результатів у спорті.

На наступному етапі формування «дерева життя» малюються листя. В листках зазначаються важливі для дитини люди, як живі, так і ті, що пішли з життя. В першу чергу підліток вказав свою матір, що померла. Як виявилось пізніше, дана людина відіграла важливу роль у вихованні Миколи найкращих людських цінностей та якостей. Також неповнолітній вписав свого батька та мачуху – тих людей, що зараз всіляко допомагають йому у досягненні поставлених на попередньому етапі цілей.

На останньому етапі на «дереві життя» зображають плоди. Плоди – це різноманітні дари, що отримувала дитина, як матеріальні (кошти, подарунки і т.і.), так і духовні (любов, дружба, турбота, освіта). В якості плодів неповнолітній зобразив батьківську любов та турботу, дружбу з друзями, а також, різноманітні значимі подарунки, що отримував на протязі життя (грошові кошти та різні речі).

Отже, можна зробити висновок, що проведене анкетування з підобліковим допомогло працівникам визначити проблеми підлітка, пов’язані із вчиненням протиправних дій. Це в свою чергу, дало можливість підібрати правильну методику перевиховання особи. Спільно з представниками Полтавського міського центру соціальних служб сімей, дітей та молоді працівники Київського РП КВІ організували індивідуально-профілактичну роботу направлену для допомоги Миколі Верхотурову поставити ціль в житті. Захід проходив за методикою «Дерево життя».

Даний захід мав дуже великий вплив на учасника. Підліток, завдяки проведеній роботі спеціалістів, зрозумів сенс життя, зумів поставити для себе чіткі цілі, пізнати свої бажання та мрії.

Маємо надію, що кожна особа, з якою проводяться, такого роду, профілактичні заходи, зуміє віднайти себе в цьому житті як людину розумну, відповідальну та цілеспрямовану на щасливе майбутнє.

Полтавщирна пенетенціарії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Кримінал
Полтавський відділ поліції встановлює місцезнаходження Орлова Ігоря Олександровича, 1976 р.н, який поїхав на заробітки до Херсону та не повернувся. Останній раз на зв'язок виходив 28-го липня близько 9-ї години з вокзалу Херсону. Прикмети: на вигляд 40-45 років, на зріст 180 см, худорлявої статури, має світле волосся У разі наявності будь-якої інформації про місце знаходження Ігоря Орлова, просимо повідомити до поліції за телефонами: 517755, 095-510-23-48...
Культура
У п’ятницю, 14-го серпня, о 20:00 у полтавському парку Перемога відбудеться черговий показ у рамках сеансів «Кіно просто неба». Анонс розмістили на сторінці Обласного молодіжного центру. Організатори показу традиційно не зазначають назву фільму, який покажуть полтавцям. Але обіцяють, що він буде цікавим та спонукатиме до роздумів. Приміром, минулого разу полтавцям показали американську пригодницьку стрічку "Таємне життя Волтера Мітті" із Беном Стілером у г...
Суспільство
Працівники поліції виявили нарковмісні рослини на подвір’ї 33-річного жителя Кременчука. Зразки зібраного «урожаю» направили на експертизу наркотичних засобів. Про це повідомили у поліції Полтавської області. За фактом розпочали кримінальне провадження за статтею 309 «Незаконне виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту» та за статтею 310 «Посів або вирощування снодійного маку чи конопель» Кримінального кодексу України. Раніше на Полтавщ...
Суспільство
Сьогодні о 14:00 у Корпусному парку Полтави пройшла акція по догляду за домашніми тваринами. Подібний захід проводиться вперше. Організаторами акції виступають Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста та Полтавське КАТП 1628. Метою акції є підвищення рівня свідомості мешканців міста і доведення інформації про обов'язок прибирання екскрементів за своїми домашніми улюбленцями та про порядок реєстрації домашніх тварин відп...
Суспільство
Сьогодні голова обласної ради Олександр Біленький та його заступник Анатолій Ханко підняли на будівлі обласної ради на одну годину історичний національний прапор Білорусі. Нагадаємо, офіційний прапор республіки Білорусь – червоно – зелене полотнище. Однак, патріотичні кола республіки вважають його спадком  Радянського Союзу. Відтак, символ нинішніх революційних подій це саме біло - червоно - білий стяг. Акцію провели під супровід пісні білоруського гурту «...
Культура
У суботу, 15 серпня, відбудеться дві екскурсії Старою Полтавою. Одна розпочнеться о 18:00, інша – о 21:00. Про те, що можна буде побачити, відвідавши їх, пишуть у спільноті «Стара Полтава». О 18:00 розпочнуть екскурсію Міським садом або нинішні парком Перемога. Містянам покажуть паркові гроти, розкажуть про Інститут шляхетних дівчат, школу садівництва та багато іншого. Стартуватиме екскурсія від пам’ятника Келіну. Інша екскурсія, яку організовують Стара По...
Суспільство
Представники відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку виконавчого комітету Полтавської міської ради разом з фахівцями КП «Центральна диспетчерська служба міських пасажирських перевезень», Національної поліції, регіонального сервісного центру, Укртрансбезпеки та громадськості продовжують ретельно перевіряти транспортні засоби, що були заявлені на конкурс з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Відповідно д...
Суспільство
Кабінет міністрів змінив правила самоізоляції для людей, які їдуть з окупованого Криму. Про це повідомляє прес-служба уряду. Відтепер в'їхати на підконтрольну Україні територію без самоізоляції зможуть абітурієнти (дозволяється із законним представником) з метою: вступу (подання документів тощо) до закладів освіти на підконтрольній території України; початку навчання (вирішення питань, пов’язаних із початком навчання) у закладах освіти на підконтрольній те...
Культура
У Полтаві презентували логотип і бренд бук регіону Над проектом працювали кілька місяців Сьогодні в Полтавській ОДА презентували логотип і бренд бук області і логотип, котрий можна використовувати в роботі причетним до туристичного бізнесу. Робота над проєктом тривала кілька місяців. На це витратили двадцять тисяч гривень бюджетних коштів – передусім, на візуалізацію. Підготовчі роботи (анкетування туристів у хостелах, ресторанах та інших закладах) безкошт...