• Головна
  • Сьогодні в Україні відзначають День шахтаря
14:41, 31 серпня 2014 р.

Сьогодні в Україні відзначають День шахтаря

Сьогодні, 31 серпня, в Україні відзначаютьДень шахтаря. Це - професійне свято працівників вугільної промисловості України, який щорічно відзначається в останню неділю серпня.

Це свято було офіційно затверджено в СРСР міністріами вугільної промисловості  Засядьком та Оніком 10 вересня 1947 року. Перший раз День шахтаря відзначався 29 серпня 1948 року.

Для вугільно-видобувних міст і районів День шахтаря є головним святом, але нажаль цього року на Донба через неспокійну обстановку хочеться не святкувати, а хоча б мати мирне небо над головою. 

Професія шахтаря і так є вкрай небезпечною, а буквально декілька днів тому, 28 серпня в результаті пошкодження високовольтного кабелю, що живить шахту ім. Засядька в Донецьку, вугільне підприємство було знеструмлено. В результаті цього 104 гірники опинилися заблоковані під землею. Та нащастя, всі вони оперативно були виведені на поверхню.

Шахтарі — це дуже мужні люди, від яких залежить економічний розвиток держав. В умовах постійного подорожчання енергоресурсів вугілля багато фахівців називають стратегічною сировиною.

Бажаємо представникам цієї професії міцного здоров`я, вдалої роботи а головне - мирного життя шахтарському краю!

#день шахтаря #31 серпня 2014

Коментарі

Оголошення
live comments feed...