• Головна
  • Цього дня відзначають День авіації України
09:45, 30 серпня 2014 р.

Цього дня відзначають День авіації України

Щороку в останню суботу серпня в нашій країні відзначається професійне свято військових і цивільних авіаторів, а також працівників авіаційної промисловості і транспорту. Тож, сьогодні, 30 серпня - День авіації України.

Незабаром після здобуття незалежності України, 16 серпня 1993 року, перший президент Леонід Кравчук підписав Указ «Про День авіації», тим самим визначивши відзначати нове свято в останню суботу серпня. У 1996 році указом Леоніда Кучми дні цивільної та військової авіації були об'єднані в один, під загальною назвою «День авіації». Дати ж ніякі зміни не торкнулися.

Україна - одна з тих держав, в яких є повний авіаційний цикл. Незважаючи на молодий вік, вона має в своєму складі мережу аеропортів, підприємства з випуску авіатехніки, льотні школи і авіаційні училища. Серед них: Національний Аерокосмічний Університет імені Жуковського, IATC, Національний Авіаційний Університет, Державна льотна академія.

Повітряний рух України охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею майже 730 тисяч квадратних кілометрів. На Україні створена об'єднана цивільно-військова система організації повітряного руху.

Військово-морські сили Збройних сил України мають морськими авіаційними бригадою і ескадрильєю, а також морської вертолітної ескадрилії.

Цього дня в столиці планують ввдзначити свято в Борисполі та в Експоцентрі України.

Зокрема на території 15 транспортної авіаційної бригади Повітряних Сил ЗС України (м. Бориспіль) відбудеться демонстраційний показ відновленого військово-транспортного літака Ан-26, який спільним зусиллям особового складу військової частини, представників авіаційних ремонтних підприємств та волонтерів громадського об’єднання «Крила Фенікса», вдалося підняти в небо адже з 2005 року він перебував на зберіганні, повідомляє прес-служба Міноборони. 

У заходах, які відбудуться на території військової частини, візьмуть участь представники Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, особового складу військової частини, волонтерських організацій, авіаремонтних підприємств, місцевих органів влади та самоврядування. 

Завершаться заходи з нагоди Дня авіації о 17.00 концертом відомого українського гурту «Воплі Відоплясова». 

А в Експоцентрі України (ВДНГ), біля 12 павільйону пройде свято дітей і дорослих «Крила України», присвячений Дню авіації в України, повідомляє kiev.glo.ua. Відвідувачі побачать унікальні експонати, візьмуть участь у майстер-класах конструювання моделей планерів, а також власноруч зберуть десантний парашут. В програмі: імітація польотів з використанням авиасимулятора - літак ЯК-9, демонстраційне маневрування з використанням мотопараплана, показові польоти радіокерованих моделей літаків і планерів, наземна підготовка до польотів на параплані з імітацією старту.

Також будуть представлені моделі вертольотів, літаків, Мультикоптер, автомобілів, судномоделей, танків. У святі беруть участь: гурток авіамоделювання авіаційно-космічного центру Київського палацу дітей та юнацтва, Мала Повітряна Академія при Солом'янській районній у м.Києві державній адміністрації.

Вітаємо Вас, лицарі неба і королеви повітря, з Вашим професійним святом! Нахай наша блакить буде завжди чистою і мирною!

#День авіації #Україна #Київ #заходи

Коментарі

Оголошення
live comments feed...