• Головна
  • Депутат облради Діонісій Каплін: «Вимагаю припинити тиск на суд!»
16:09, 8 серпня 2014 р.

Депутат облради Діонісій Каплін: «Вимагаю припинити тиск на суд!»

Наступного вівторка полтавці стануть свідками судового процесу, який не мав прецедентів у нашому місті. Йдеться про справу Олегу Пустовгара, директора Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА. Те, що ця людина була одним з активних учасників Євромайдану і Революції Гідності – далеко не найважливіше. Але вкрай надзвичайне у всьому цьому є те, що суд буде розглядати справу по протоколу по корупції після журналістського розслідування громадської організації.

Наше громадянське суспільство тільки починає формуватися. Влада має розуміти, що «третій сектор» вже стає повноцінним гравцем, а не маргіналом. Громадські організації все відчутніше впливають на суспільство і перебирають на себе ті функції, які влада не здатна виконувати в силу своєю імпотенції чи непрофесіоналізму.

І саме в цей час становлення, коли «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» у своїх розслідуваннях показав зловживання чиновника ОДА своїм становищем – починаються підкилимні ігри. Олега Пустовгара намагаються врятувати всіма можливими методами.

Рада Полтавської обласної ГО «Майдан» проводить якесь закрите засідання, де присутній Петро Ворона – лише з приводу нашого розслідування. Не заради справ, пов’язаних з АТО, не для того, щоб посилити забезпечення полтавських військових на Сході, не стосовно програми економічного розвитку області – а щоб допомогти своєму колезі, на якого чекає суд. Вони ухвалюють якісь доручення про консультації з СБУ – про що взагалі вони мають з ними консультуватися до суду? Прохати про помилування?

І чому це засідання закрите? Чому туди не допускають журналістів? Про які такі таємниці там розмовляють, які не може знати звичайний полтавець? Про яку тоді відкритість говорив Олег Пустовгар на своїй прес-конференції, якщо його справу вирішують за закритими дверима? І вже кінцевий результат, а саме свої задокументовані рішення вони поширюють через ЗМІ, ніби вони мають вплинути на хід справи.

Це все нагадує мені масонські ложі чи взагалі збори «Ку-Клукс-Клану», на яких вирішується чи винна людина чи ні. Це не має нічого спільного з громадянським суспільством.

Я закликаю державні структури і чиновників не тиснути на суд, не впливати на рішення судді. Тільки незаангажований підхід до справи покаже вину або безневинність чиновника і ступінь корупційності його дій.

На початку червня цього року Петро Ворона видав розпорядження, за яким була створена депутатська група по боротьбі з корупцією. Всі ніби борються з корупцією, але про жодну справу ми не чули, звіти не з’являлися у ЗМІ.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» не просто говорить. Ми працюємо. І результати нашої роботи викликають паніку у чиновників, котрі гадали, що через Майдан вони просто прийдуть до влади і все буде, як раніше. А не буде.

У вівторок полтавці стануть свідками судової справи, старт якій дали журналістські розслідування громадської організації. Для Полтави це вперше. Для журналістів і громадських активістів це буде прекрасний приклад того, що «третій сектор» віднині може і має контролювати чиновників, їхні прибутки і зловживання владою.

І так буде віднині.

#Діонісій Каплін #тиск на суд

Коментарі

Оголошення
live comments feed...