• Головна
  • 160 років тому народилася відома акторка Занковецька, яка дебютувала в ролі Наталки-Полтавки
Занковецька і Полтава
12:30, 4 серпня 2014 р.

160 років тому народилася відома акторка Занковецька, яка дебютувала в ролі Наталки-Полтавки

Занковецька і Полтава

Сьогодні, 4 серпня виповнюється 160 років із дня народження Заньковецької (Адасовської) Марії Костянтинівни (1854-1934) - української актриси, першої народної артистки Республіки. 27 грудня 1882 р. вона дебютувала на професійній сцені в ролі Наталки ("Наталка Полтавка" І.П. Котляревського) в Єлизаветграді.

ЇЇ ще й досі називають генієм українського театрального мистецтва.

Народилась Марія в селі Заньках Ніжинського повіту Чернігівської губернії Навчалася в приватних пансіонах Ніжина і Чернігова. З юних років виступала в аматорських виставах у Ніжині і Чернігові (зокрема, в драматичному гуртку пансіону, який очолював уродженець Полтавщини Л.І. Глібов). Творча біографія Заньковецької почалася у 1876 р. в Ніжині, де вона виступала в театрі І. С. Раковича.  

Виступала в трупах М. Кропивницького, М. Старицького, М. Садовського та інших У складі українських труп гастролювала по містах України, в т. ч. і в Полтавській губернії. У 1904 р. здійснила турне по містах Полтавщини, виступала в Полтаві.

У 1906 р. в Полтаві брала участь у спектаклях "Безталанна" І. Карпенка-Карого, "Лісова пісня" ("Дзвін до церкви скликає, та сам у їй не буває") Л. Яновської. Була однією з засновниць (разом з М. Садовським) у Полтаві українського драматичного театру - згодом театру Миколи Садовського. У 1910-1923 рр. знімалася в кіно. Останній виступ на сцені - 15 грудня 1922 р. На честь М.К. Заньковецької у Полтаві названо провулок.

#Заньковецька #Полтава #актриса

Коментарі

Оголошення
live comments feed...