• Головна
  • Джерело отруєння дітей у Кременчуці - брудні туалети?
14:00, 23 вересня 2009 р.

Джерело отруєння дітей у Кременчуці - брудні туалети?

Начальник управління освіти Кременчука Геннадій Москалик вважає, що в отруєнні учнів гімназії №6, яке сталося 16 вересня, вини працівників шкільного харчоблоку немає. «Вважаю, що тут справа не у харчовому отруєнні. Думаю, що тут джерелом інфекції є санвузол. А значить – працівники, які відповідають за це», - сказав він сьогодні на засіданні надзвичайної протиепідеміологічної комісії ОДА. Геннадій Москалик також відзначив, що в одному «казані» харчоблоку гімназії №6 варилася їжа і для міської школи №29. Проте там жодного випадку отруєння не зафіксовано. Натомість, за його словами, госпіталізовані учні шостої школи, які не харчуються у їдальні.

Також начальник міського управління освіти розповів, що постачальник продуктів у шкільні їдальні - один у всіх міських школах; меню теж однакове, погоджене з СЕС; забороненої продукції у школу не постачали – є відповідні сертифікати якості.

У свою чергу директор Кременчуцької гімназії №6 Олена Шаповал переконує: школа чиста, харчоблок та санвузли теж у належному стані, гаряча вода є, проблем із кількістю посуду немає. Чому ж діти потрапили до лікарні через отруєння – не зрозуміло.


Іншої думки щодо санітарного стану цього навчального закладу головний санітарний лікар Кременчука Віктор Акімов: «Харчоблок знаходиться у незадовільному стані. Холодильник не працює. Бруд, грязюка». За його словами, Кременчуцька СЕС подавала гімназії два приписи з цього приводу. Що ж до причини захворювання, то санітарний лікар вважає, що нею стало вживання дітьми забруднених страв. «Вважаємо, що захворювання мав працівник техперсоналу, який мав доступ до продуктів. Дійсно, готували і для 27-ї школи, але продукти були упаковані – контакту з руками не було», - додав Віктор Акімов.

Виступив на засіданні і заступник міського голови Кременчука Василь Хоменко. Він повідомив, що з міського бюджету у перші ж дні, коли зафіксували захворювання, на медикаменти виділили 37 тис. грн. «Зараз госпіталізовано 34 дитини. Є діти, які перебувають на денному стаціонарі. На сьогодні, ситуація більш-менш стабілізована», - сказав віце-мер.

Нагадаємо, у гімназії № 6 міста Кременчука виник спалах кишкової інфекції. З 16.09.09 по 18.09.09. зареєстровано 67 випадків, всі серед дітей. До інфекційного відділення дитячої лікарні м. Кременчука госпіталізовано 34 дитини, в стаціонарі вдома знаходиться 33 дитини. Бактьеріологічно підтверджений діагноз у 32 хворих, виділений збудник дизентерії. Основна симптоматика - підвищення температури тіла до 38° і вище,у більшості блювота, в окремих випадках біль в животі, симптоми інтоксикації (слабкість, запаморочення).

Епідрозслідуванням установлено: зараження відбулося 14-15 вересня харчовим шляхом, при вживанні страв (сосиски, картопляне варена ковбаса та ін.), приготованих на харчоблоці гімназії № 6 м. Кременчука та забруднених інфікованими працівниками школи.

Інкубаційний період, протягом якого якого можливі прояви захворювання, закінчується сьогодні - 22.09.2009 року. Завтра, 23 вересня,планують виписати 15 дітей, а 24-го - ще чотирьох.

На засіданні надзвичайної комісії облдержадміністрації, де розглядали причину отруєння кременчуцьких дітей, головувала заступник голови ОДА Надія Мякушко. Зокрема, вона доручила начальнику управління освіти і науки ОДА Володимиру Мірошниченку провести позачергову атестацію всіх директорів шкіл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...