• Головна
  • Тимошенко запросили відвідати місце встановлення пам'ятника Мазепі
12:02, 22 вересня 2009 р.

Тимошенко запросили відвідати місце встановлення пам'ятника Мазепі

Полтавська обласна державна адміністрація запропонувала Прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко в рамках робочого візиту до Полтави, який запланований на 23 вересня, включити до програми перебування Глави Уряду відвідання місця встановлення пам'ятника Іванові Мазепі.

З відповідною пропозицією до Юлії Тимошенко письмово звернувся голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Асадчев. Нагадаємо, спорудження пам'ятника Гетьману було передбачене відповідним Указом Президента України від 9 жовтня 2007 року та розпорядженням Кабінету міністрів України від 2 квітня 2008 року, завізованим Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Полтавська обласна державна адміністрація разом із обласним об'єднанням ВТО „Просвіта” зібрала благодійну допомогу на побудову пам'ятника, який вже виготовлений на столичному комбінаті „Художник”. Але через незрозумілу позицію Полтавської міської ради, яка кілька разів переглядала своє рішення про відведення земельної ділянки під будівництво пам'ятника, скульптурну композицію Гетьману Іванові Мазепі в Полтаві досі не встановлено. Хоча, раніше передбачалося, що пам'ятник встановлять до 300-ліття Полтавської битви. Згодом міська рада запропонувала перенести дату відкриття до дня 18-річниці Незалежності України. Тому голова Полтавської обласної державної адміністрації запропонував Прем'єр-міністру особисто відвідати місце встановлення пам'ятника з метою подальшого вирішення цього питання і визначення відповідних доручень.

До речі, 22 вересня виповнилося 300 років з дня смерті великого Гетьмана України. Тому, повернення до проблеми спорудження пам'ятника Іванові Мазепі саме в ці дні, було б досить актуальним, - вважають в обласній державні адміністрації. Адже людина, яка 22 роки правила Україною, прославившись за життя, як великий дипломат, полководець та будівничий, гідна пошанування нащадками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...