09:25, 23 липня 2014 р.
На Полтавщині почала працювати комісія з вивчення доцільності розміщення кар’єру ТОВ „Біланівський ГЗК”
22 липня в Полтавській ОДА під головуванням Віктора Бугайчука відбулося перше організаційне засідання робочої групи з вивчення доцільності та правової основи розміщення кар’єру ТОВ „Біланівський ГЗК”.
Комісія складається з 33 осіб – керівників департаментів та управлінь ОДА, депутатів різних рівнів, представників Кременчуцького району, науково-дослідних інститутів, зокрема, проектного інституту «Діпромісто», що розробляло схему перспективного планування Кременчуцького району, представники самого ТОВ „Біланівський ГЗК” та територіальної громади села Бондарі Кременчуцького району, яке в разі розміщення кар’єру не зможе надалі існувати. До складу комісії також включено трьох народних депутатів від Полтавщини: Юрія Бублика, Сергія Капліна та Костянтина Жеваго.
«Комісії належить прийняти непросте рішення, – підкреслив Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної державної адміністрації, відкриваючи робоче засідання. – Я не збираюся тиснути на роботу комісії, навпаки зацікавлений, щоб відбулося всебічне вивчення проблеми. Я б радив працювати, виходячи з тих принципів, які декларував Гарік Боб, керівник британської компанії, що будує кар’єри у всьому світі: спочатку дослідити питання екології. Якщо все гаразд – соціальні питання (компенсації втрат родючих земель, побудови інфраструктури тощо), а уже після вирішення усіх цих питань переходити до економіки».
ТОВ „Біланівський ГЗК” створено в грудні 2009 року з метою розвитку Біланівського та Галещинського родовищ залізної руди. Програмою розвитку підприємства передбачається проведення розкривних робіт з подальшим видобутком залізної руди, будівництва збагачувальної фабрики та допоміжних об'єктів інфраструктури. Ідея розміщення кар’єру в безпосередній близькості з населеними пунктами викликала масові акції протесту мешканців Кременчуцького району та Кременчука. Представники громадських організацій подавали до суду, аби скасувати схему планування Кременчуцького району, в якій передбачено майже третину району віддати під розвиток кар’єрів Полтавського, Єристівського та Біланівського ГЗК.
Під час визначення регламенту роботи комісії до голови ОДА звернувся Іван Панасенко, депутат Полтавської обласної ради. Він вважає: необхідно більш широко досліджувати питання: чи э доцільним подальша робота компанії «Ferrexpo» на Полтавщині. Іван Панасенко наголошує: компанія не вирішила багато взятих на себе соціальних зобов’язань, зокрема, з проектування та будівництва водогонів у селах Салівка, Пришиб, Малий Кобелячок. А у селі Єристовка, розташованому поблизу кар’єру, через постійну вібрацію у людей руйнуються будинки.
Депутат Кременчуцької районної ради Ганна Капустян запропонувала під час роботи комісії прораховувати ситуацію на перспективу, зважаючи на зменшення продовольчих запасів у світі та надзвичайну цінність родючих полтавських чорноземів. Г.Капустя відзначила важливість роботи комісії, адже за попереднього владного режиму дозвільні рішення для гірничо-збагачувальних комбінатів приймалися без урахування думки громадськості. Також подякувала за увагу до проблем мешканців села Бондарі виконувач обов’язків сільського голови.
Голова ОДА Віктор Бугайчук відзначив: важлива знайти справедливе рішення, яке б враховувало інтереси найпотужніших промислових підприємств області, що є бюджетоутворюючими – компанії «Ferrexpo», що розробляє кар’єри, і АТ «Укртатнафти», загроза для існування якої також існує через сусідство ставка-випарника нафтопереробного заводу з майбутнім кар’єром ТОВ «Біланівський ГЗК».
Бугайчук підкреслив: перш за все, мають бути досліджені питання екології, а вже потім економіки. Він пообіцяв, що робота комісії буде прозорою і долучитися зможуть навіть представники тих громадських організацій чи інституцій, що не увійшли до складу комісії.
За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...