Мобілізація. Кому в першу чергу прийде повістка?

Як вже повідомлялося, сьогодні Верховна Рада затвердила указ Президента Петра Порошенка про часткову мобілізацію. Вона проводиться з метою підвищення бойової готовності армії. За інформацією видання kp.ua, закликають не всіх, хто здатний нести службу, а вибірково. 

Правда, за якими принципами це сьогодні роблять військкомати, ніхто точно сказати не може. Очевидно лише, що в перші команди призовників потраплять добровольці і ті, хто має порівняно рідкісні військові спеціальності (зв'язківці, ракетники, артилеристи, розвідники).

У першу чергу під час мобілізації до армії закликають військовозобов'язаних. Це особи, що знаходяться в запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

В основному, під заклик потраплять:

1. Добровольці до 45 років.

2. Офіцери і сержанти запасу. Але лише таких затребуваних військових спеціальностей, як зв'язківці, ракетники, артилеристи, розвідники. Вік призову той же - до 45 років.

3. Рядові запасу. Вік призову до 40 років.

КОГО НЕ ТОРКНЕТЬСЯ МОБІЛІЗАЦІЯ

Не можуть змусити поїхати на полігон тільки шість категорій громадян: держслужбовців, народних депутатів та депутатів АРК, "цінних" фахівців на заводах та підприємствах, отців п'яти і більше дітей віком до 16 років, жінок, у яких діти до 16 років, і тих, хто не придатний до служби за станом здоров'я. Цим людям повістки не приходять. Але навіть якщо і прийдуть помилково, вони можуть не з'являтися за ним до військкомату. Відповідальність за це не передбачена.

А от якщо молодий, здоровий чоловік ігнорує повістку, йому загрожує штраф від 85 гривень,  а ухилення від призову може привести до кримінальної відповідальності і обмеження волі від двох до п'яти років.

2359 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов