• Головна
  • Соцопитування: Полтавці хочуть перевиборів до Верховної Ради
16:23, 9 липня 2014 р.

Соцопитування: Полтавці хочуть перевиборів до Верховної Ради

Якщо б вибори були наступної неділі, першою в Полтаві б стала партія «Солідарність» Петра Порошенка.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» нині продовжує публікувати результати соціологічного опитування, пов’язані із виборами до Верховної Ради. У суспільстві котрий тиждень йде мова про те, що цей законодавчий орган потребує перезавантаження.

Так, соціологічне дослідження показало, що більшість(83,2%) полтавців хочуть перевиборів до Верховної Ради. 10,4% опитаних не вважають, що нинішній парламент потрібно переобирати, а 6,4% сказали – «Важко відповісти».

– На мою думку, Президент України зараз просто зобов’язаний відреагувати на такий запит суспільства й зробити все від нього залежне, щоб українці переобрали Верховну Раду, – говорить Діонісій Каплін, експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства». – Зі свого досвіду скажу, що Полтава – це індикатор симпатій в області (жителі краю здебільшого голосують аналогічно із жителями міста). У свою чергу результати Полтавщини відображають електоральні симпатії Центральної України, які співпадають із Всеукраїнським голосуванням. Це легко перевірити на результатах президентських виборів – середній результат по Центральній Україні такий же, як по державі загалом. Тож, наше дослідження в якійсь мірі відображає прагнення до перевиборів серед усіх українців. І тут виникає ще одне питання: за якою системою обирати народний депутатів. Соціологічне дослідження показало, що полтавці схиляються до мажоритарки (38,6%). Натомість, 22,6% підтримують змішану систему виборів (як на виборах-2012 до парламенту). Й лише 15,5% готові голосувати за списки від партій. Це свідчить про те, що полтавці не хочуть обирати кота в мішку.

інфографіка 2ыыы

інфографіка 2ыыы

Щодо вподобань полтавців до вже обраних депутатів-мажоритарників, то Діонісій Каплін відповів, що таке дослідження проводилося. Але його результати оприлюднюватися не будуть.

Крім того, «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» дослідив громадську думку полтавців щодо політичних партій. Так, 24,8% ще не визначилися (це найвищий відсоток серед відповідей).

– Це логічно в нинішній реаліях. Так, люди готові до виборів. Але активна кампанія не проводиться. Тож, багато полтавців ще не визначилися з тим, кого підтримуватимуть, – прокоментував Діонісій Каплін.

Найбільший рівень підтримки в Полтаві має партія «Солідарність» (лідер Петро Порошенко) – 18,5%.

інфографіка 1ыыы

інфографіка 1ыыы

– Ця партія останні кілька років не брала участі у всеукраїнських виборах і є відомою лише серед спеціалістів. І такий високий результат по місту свідчить, перш за все, про довіру до нового Президента. Адже наші інтерв’юери, називаючи полтавцям варіанти відповідей, вказували, що партію очолює саме Петро Порошенко. Друге місце по електоральним симпатіям полтавців завоювала Радикальна партія Олега Ляшка (15,5%). Цікаво, що в Полтаві ця політична сила немає яскравих представників. Проте, якщо б наступної неділі відбулися вибори до місцевих рад, то Радикальна партія впевнено б претендувала на місця там. До речі, я бачив не одне дослідження по Україні, то політична сила Ляшка там взагалі – перша, – прокоментував результати дослідження експерт «Аналітичного центру» Діонісій Каплін.

Далі в списку політичних симпатій полтавців йде партія УДАР – 10,1%. Її рейтинги за останній рік значно впали. Пов’язано це з тим, вважає Діонісій Каплін, що УДАР – партія одного лідера, який зараз фактично самоліквідувався.

– Ця партія не має політичного майбутнього, вона вичерпала саме себе. А виборці, які раніше віддавали УДАРу свої голоси, зараз найімовірніше стали прихильниками «Солідарності» Петра Порошенка. Невтішні результати опитування для «Батьківщини». «Свобода» ж навпаки показала, що падіння рейтингу, яке очікували у зв’язку з тим, що партія, потрапивши до ВР, стала менш радикальною, не відбулося. Вона має 7% прихильності полтавців, – відповів Діонісій Каплін.

Нагадаємо, під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю,відповідно до квотної вибірки за демографічним показником жителів Полтави.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#соцопрос #перевыборы #Полтава
Оголошення
live comments feed...