Соцопитування: Кожен третій полтавець хоче, щоб в місті встановили пам’ятник Івану Мазепі

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» вперше в Полтаві провів дослідження громадської думки із цього питання.

Історія зі встановленням пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві тягнеться більше 10 років. Увесь цей час точилися суперечки спочатку навколо його вигляду, потім місця встановлення та потрібності в місті. Проте за ці 10 років ані прихильники, ані опоненти увічнення Івана Мазепи на одній із площ Полтави так і не провели опитування громадської думки.

– Питання встановлення пам’ятника увесь час лежало в політичній площині. Ті чи інші чиновники використовували це питання для маніпуляцій та отримання політичних дивідендів, – говорить Діонісій Каплін, експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства», який провів опитування громадської думки із цього питання. – Таке дослідження було проведено вперше в Полтаві. Ми опитали 800 полтавців методом особистого інтерв’ю. Питання стояло так: «Як Ви ставитеся до встановлення в Полтаві пам’ятника Івану Мазепі?». Врешті отримали такі результати: 35% жителів міста позитивно ставляться до такої можливості. Можу із впевненістю сказати, що громадська думка змінилася за останні півроку. Події, які сталися в державі, вплинули на те, що українці, й полтавці в тому числі, почали переоцінювати свою історію. Як наприклад, сталося із постаттю Степана Бандери. Якщо б ми провели аналогічне соцопитування рік тому, вважаю, результати були б іншими.

Також Діонісій Каплін додав, що громадським організаціям – прибічникам встановлення пам’ятника Івану Мазепі, зараз можна поборотися за прихильність ще 38,8 % жителів міста (28,8% – «байдуже» та 10% – «важко відповісти»). Адже ці полтавці ще не визначилися у своєму ставленні до постаті Івана Мазепи.

Інфографіка

«Аналітичний центр розвитку громадського суспільства»

91 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов