• Головна
  • На Полтавщині порушуються права журналістів
15:29, 18 вересня 2009 р.

На Полтавщині порушуються права журналістів

Улітку голова Лохвицької райради Володимир Борисенко погрожував журналісту газети «Лохвицький край» Сергію Ніконову фізичною розправою.

Ще не встиг відгриміти цей скандал, як маємо новий – на Котелевщині. Районний прокурор Сергій Тертичний теж схоже поводиться, м'яко кажучи, в дусі часів тоталітаризму щодо редактора газети «Народна трибуна» Петра Ляша. Про це обурений журналіст повідомив у своєму листі до голови Полтавської обласної організації Національної спілки журналістів України Григорія Гриня: лист опублікований на шпальтах газети «Зоря Полтавщини» http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=1742

За словами Петра Петровича, ситуація склалася неприємна. Перший конфлікт з Тертичним виник 4 серпня. Під час особистої зустрічі він висловив претензії, які полягали у тому, що «Народна трибуна» не опублікувала надісланий до редакції матеріал, підготовлений прокуратурою. Останній буцімто роз'яснює новий Закон України. Петро Петрович пояснив, що матеріал є передруком Закону, тому його необхідно опрацювати перед оприлюдненням. Але прокурору така відповідь не сподобалася, мовляв, «ми краще розбираємося в законодавстві!».

Після цієї розмови на редакцію «Народної трибуни», на думку редактора, почався тиск, який триває й досі. Так, відбулися декілька незаконних перевірок з боку правоохоронців, надходять безпідставні вимоги надати копії деяких редакційних документів з прокуратури. До конфлікту прокурор намагається долучати також ДАІ, КРУ, суд. Такий пресинг, звичайно, заважає працювати, ображає колектив газети, принижує Петра ЛяШа як громадянина, журналіста, керівника, депутата районної ради. Більше того, Сергій Тертичний звернувся до голів Котелевської райради Василя Тимошенка і голови райдержадміністрації Валерія Сідька з пропозицією визнати редактора газети невідповідним займаній посаді. «Жахливу» поведінку Петра ЛяШа розглянуто на відповідній комісії районної ради, але зауваження до його роботи з боку Сергія Тертичного визнано необґрунтованими.

Варто зазначити, що Петро Петрович пропрацював головним редактором «Народної трибуни» 22 роки. За це час ніяких претензій з боку контролюючих органів до нього не було.

Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, діючи у межах своїх повноважень, звернулося до обласного прокурора Віктора Войцишена з проханням надати правову оцінку діям посадових осіб прокуратури Котелевського району.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...