15:25, 2 липня 2014 р.
На Полтавщині уже офіційно зареєстровано більше 1,5 тисяч переселенців
На Полтавщині уже офіційно зареєстровано 1 тисяча 573 особи, що вимушені були тимчасово переїхати з Луганської та Донецької областей. Із них – 594 дитини. Про це сьогодні під час прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» повідомив Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації.
Проте керівник зазначив, що реальна кількість людей більша, ніж вказує офіційна статистика, бо дехто із переселенців не звертається до влади за допомогою.
Із людей, які ж зареєстровані обласним контактним центром, 64 сім’ї отримали тимчасове житло.
На сьогодні влада завдяки співпраці із громадськими активістами має базу даних житла, яке полтавці та мешканці інших міст і сіл області готові надати переселенцям під тимчасове житло. На жаль, це – переважно дачні та приватні будинки в сільській місцевості (у базі даних таких – близько 70). Але проблема в тому, що часто люди, які приїжджають зі східних регіонів – мешканці міст, тому вони неохоче погоджуються на переїзд до сільської місцевості.
«Більшість переселенців їдуть з Луганська, Краматорська, Донецька. Всі вони хочуть залишитися в Полтаві або хоча б в Миргороді чи Кременчуці. Ми можемо запропонувати здебільшого сільську місцевість. Поки що надаємо їм тимчасове житло в гуртожитках», – сказав Олег Пругло.
16.12 irpabjljypoknnfzji 9 +
Перший заступник голови ОДА висловив щиру вдячність усім мешканцям Полтавщини і громадським активістам, що надають посильну допомогу переселенцям. А також попросив громадськість більш тісно контактувати з соціальним службами, аби спрогнозувати потреби майбутніх переселенців. Бо часто люди потребують спеціального лікування, або виплати пенсій чи інших допомог.
Дітей влаштовують у школи і дитсадочки
Для влаштування дітей до навчальних закладів області звернулося до влади звернулася 31 родина з Криму, в яких виховується 47 дітей. На сьогодні за інформацією соціальних служб Полтавської ОДА, 25 дітей зараховані до загальноосвітніх навчальних закладів, 8 виховуються в дитсадочках, решта дітей дошкільного віку перебувають у сім’ях.
Щодо переселенців З Донецької та Луганської областей, то за допомогою зверталися 35 родин. На прохання батьків влаштовано до загальноосвітніх навчальних закладів – 15 дітей, до дитсадочків – 12. Решту у разі необхідності також буде зарахована до навчальних закладів області за місцем проживання родини.
Студентами вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації є 8 осіб, з яких по двоє навчаються у в Полтавському національному технічному університеті ім. Ю.Кондратюка та Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка, по одному студенту в Полтавському медичному коледжі, ВНЗ Українська медична стоматологічна академія, Кременчуцькому національному університеті ім. М.Остроградського та Зіньківському професійному аграрному ліцеї.
Усі студенти, які потребували розселення, забезпечені місцями в гуртожитках.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...