• Головна
  • Сотні полтавців всю ніч відкривали для себе сучасне українське кіно (Фото)
08:02, 30 червня 2014 р.

Сотні полтавців всю ніч відкривали для себе сучасне українське кіно (Фото)

З 22-ої години 28-ого червня і до 4-ої ранку 29-ого червня у Полтаві пройшов фестиваль короткометражного українського кіно «Відкрита Ніч».

Організаторами, як і минулого року, виступили ПООТ «Просвіта» і НМО «Magnum Opus». Вже за годину до початку заходу до фонтану у парку «Перемога» почали підходити люди, аби зайняти собі зручне місце, з котрого буде добре видно екран.

Цього року почали не те, що вчасно – голова Полтавського осередку «Просвіта» Микола Кульчинський розпочав вступне слово за 10 хв до офіційно наміченого початку. Він розповів про історію цього фестивалю в нашому місті і про сучасні реалії українського кіно. Далі слово взяв другий співорганізатор, учасник «Magnum Opus» Роман Повзик, котрий поділився з полтавцями тими складнощами, котрі з’являлися при підготовці до заходу. Також Роман розповів про ті фільми, що чекали протягом наступних 6 годин на глядачів.

Короткометражки були різні – частини проекту «Вавилон’ 13», «Люди» з програми «Сніданок з 1+1», анімація, зроблена в оригінальних техніках, ретроспектива з попередніх фестивалів (фільми «Миколине поле», «Хуліган» і «Труси» вже знайомі полтавцям, котрі минулого завітали на кінофест). Як і на кожному фестивалі, були і шедевральні роботи, і відверто слабкі картини.

Найдовша з представлених короткометражок тривала 30 хв. Вона ж і виборола перше місце серед глядачів, котрі пройшли 6-годинний марафон і о 4 ранку заповнювали відповідні анкети. Друге місце – у дивацького мультфільму «Дівчинка з риб’ячим хвостом», котрий вражав своєю сюрреалістичністю. Третє – у «Хулігана», котрий вже не вперше показується на майданчику полтавської «Відкритої ночі». Проте смаки полтавців не співпали із всеукраїнськими, адже Гран-Прі фестивалю цього року виграла короткометражка Крістіана Жереґі «Заповіт».

Наприкінці Микола Кульчинський і Роман Повзик привітали всіх, хто героїчно дожив до самого ранку, не зважаючи на ранкову прохолоду і бажання спати.

Організатори висловлюють щиру подяку фірмі «Авант» за забезпечення фестивалю обладнанням і професійність працівників, а також Георгію Єрьоміну за технічні консультації і надання в користування техніки, без якої ці короткометражки просто не потрапили б до полтавських глядачів.

Антон Вайсман

Кад з фільму Миколене поле

Кад з фільму Миколене поле

Окупація фонтану

Окупація фонтану

Глядачі

Глядачі

Найкраще місце для перегляду - кіоск

Найкраще місце для перегляду - кіоск

Героїчні полтавці, котрі фінішували на 6-годинному кіномарафоні

Героїчні полтавці, котрі фінішували на 6-годинному кіномарафоні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #українське кіно #Відкрита Ніч
Останні новини
Оголошення
live comments feed...