• Головна
  • На Полтавщині уже офіційно зареєстровано 1280 переселенців зі Сходу України
17:31, 27 червня 2014 р.

На Полтавщині уже офіційно зареєстровано 1280 переселенців зі Сходу України

371 сім’я переїхала за час виникнення бойового протистояння з терористами із Луганської та Донецької областей. У тому числі  32 родини – багатодітних, самотніх громадян Полтавський обласний контактний центр зареєстрував 138.

Ці дані станом на 26 червня оприлюднив Віктор Бугайчук, голова Полтавської обласної державної адміністрації. За його інформацією, на черговій сесії обласної ради ОДА запропонує депутатам виділити додатково  1 млн. грн. з обласного бюджету для  надання матеріальної допомоги громадянам, які переселяються з районів проведення антитерористичної операції.

Якщо депутати погодяться, кошти виділятимуться через комісію облдержадміністрації з надання матеріальної допомоги населенню.

Нині 52 сім’ї з дітьми отримали невеликі матеріальні допомоги, продовжено пенсійні виплати 70 особам, 1 дитині-інваліду надаються реабілітаційні послуги міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Полтаві.

Уряд України створив Міжвідомчий координаційний штаб з питань, пов‘язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Про це повідомив Олег Пругло, перший заступник голови Полтавської ОДА. За його словами, контактний центр, що працював до сьогодні, продовжить свою роботу.

Але додатково в  кожній області на базі територіальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій створені регіональні штаби. Вони мають надавати допомогу людям, що хочуть залишити зони проведення АТО. Тож переселенці можуть звертатися тепер і до регіональних штабів.

На учорашній нараді соціальним працівникам було доручено більш тісно контактувати з громадськими активістами, аби не виникало непорозуміння через наплив переселенців, які переважно бажають залишатися саме в Полтаві. А зарезервованого житла в обласному центрі практично уже немає.

«Нам вдалося за три дні розселити 347 осіб. Але, звісно, переселенцям надані лише гуртожитки як тимчасове житло. Вдячний міській владі Полтави за розуміння проблеми і допомогу»,  - зазначив Олег Пругло.

З усіх  питань щодо тимчасового перебування та поселення в Полтавській області, вирішення соціальних проблем, питань медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних і шкільних навчальних закладах, працевлаштування тощо переселенці з Донецької та Луганської областей, а також з Киму можуть звернутися за телефоном гарячої лінії Обласного контактного центру 0-800-502-230 (БЕЗКОШТОВНО).

Прес-служба Полтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#беженцы #Полтавщина #Донбасс
Оголошення
live comments feed...