• Головна
  • У Гадячі протестували проти екологічної загрози місту від конденсатного заводу
12:17, 26 червня 2014 р.

У Гадячі протестували проти екологічної загрози місту від конденсатного заводу

Вчора в Гадячі відбувся мітинг перед парканом місцевого конденсатного заводу. Містяни протестували проти екологічної загрози, яку вже декілька років створює підприємство.

 Про це повідомляє сторінка новин Гадяча у соц.мережах.

До мітингувальників ніхто з керівництва заводу не вийшов. За словами механіка заводу Анатолія Чорноброва, всі на виїзді. Тож на завод нікого не пустили, але зауваження вислухали з посмішкою.

Як повідомляють мешканці Гадяча, в численних зверненнях - на території міста розташований конденсатний завод (установка), від смороду якого, люди задихаються і який не відповідає ніяким санітарним нормам.

З самого початку своєї роботи підприємство працювало з порушеннями і завжди не давало про себе забути. Так ще під час випробування відбулась пожежа. Як казали гадячани, що від заводу так тоді на джипах тікали, що аж один з одним "поцілувалися". Тоді пожежу залили піною.

А кілька років тому горіло штучно створене озеро, що біля прохідної заводу. Завод є вибухонебезпечним обєктом, який може спричини велику біду для міста, особливо для тих, хто живе поруч в 300 метрах від нього. Навіть без результатів перевірки і заміров санстанції видно цілу низку порушень.
Порушення, виявлені на газокондесатопереробному заводі в м. Гадячі.
1. При встановленні в проектній документації санітарної зони розмір її незаконно знижений з 1000м до 500м. Всі аналогічні підприємства Полтавської області мають санітарну зону 1000 м.
2. Навіть ця незаконна санітарна зона не дотримана;
відстань до діючої залізничної колії сполученням Гадяч – Лохвиця – 41 м;
відстань до найближчих житлових будинків – 250 м;
відстань до другої групи житлових будинків – 350 м;
(Акт замірів, проведений 25. 06. 2014 групою представників громади м. Гадяча, прикладається).
3. Стічна вода з території підприємства, забруднена нафтопродуктами, попадає у водойму, яка розташована за 10 м від підприємства. Станом на 25. 06. 2014
вода сильно забруднена нафтопродуктами (видно візуально і чути сильний запах вуглеводнів). Враховуючи, що водоносні горизонти і, відповідно, грунтові води, знаходяться на глибині 2-3 метри від поверхні, логічно випливає, що стічна вода з території підприємства, забруднена нафтопродуктами, попадає у грунтові води.
4. Поблизу підприємства, особливо в нічні години, відчувається сильний запах вуглеводнів.
5. Нафтошлами (згідно висновків обласної санстанції, нафтошлами Гадяцьких нафтогазових родовищ мають підвищений рівень випромінювання і згідно класифікації є радіоактивними відходами), які утворюються при переробці сировини на даному підприємстві, не контролюються радіологічним контролем. На підприємстві немає даних про їх накопичення і утилізацію, відсутній договір про їх утилізацію, що свідчить про найгрубіше поводження з радіоактивними відходами. Постійний радіологічний контроль за сировиною і обладнанням відсутній. Працівники заводу позбавлені своїх законних пільг.
Через тиждень будуть готові результати роботи санстанції, але на цьому жителі не збираються зупинятись.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гадяч #конденсантний завод #протест
Оголошення
live comments feed...