• Головна
  • Громадський діяч з Полтави відвідав Раду Європи і розповів про перспективи молоді в політиці
15:12, 23 червня 2014 р.

Громадський діяч з Полтави відвідав Раду Європи і розповів про перспективи молоді в політиці

Експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства» Діонісій Каплін побував у Страсбурзі (Франція) на 1-ому міжнародному семінарі випускників Шкіл політичних студій від Ради Європи.

Україну на семінарі представляло 7 чоловік. Серед них, крім полтавця, були зокрема Марія Терехова, одна з кращих стартаперів України, куратор мережі турагенств «Поїхали з нами», Ольга Айвазовська, координатор громадянської мережі «Опора», Максим Черкасенко, юрист «Демократичного альянсу», Олександр Ярема, радник голови КМДА, Сергій Ткаченко, голова Донецької обласної організації ВГО «Комітету виборців України», та Олександр Ломако, виконавчий директор телеканалу «Дитинець».

Серед спікерів своїми ідеями ділилися Піотр Світальські, керівник Відділу стратегічного планування у Раді Європи, та Катрін Лалюм’єр, член Європейського парламенту, колишній Генеральний секретар Ради Європи і Віце-президент Європейського парламенту.

Одна з проблем, котрі зараз стоять перед Європейський Союзом, – говорить Діонісій Каплін, – це пошук рішення щодо використання молоді. Вона, молодь, ніби є, але дуже мало задіяна в політичних процесах і процесах розбудови Європейського союзу. На цьому семінарі одним з основних питань для нас було: як застосувати її ресурс, виходячи з досвіду тих спікерів, котрі там були присутні.

Діонісій Каплін

(на фото Діонісій Каплін)

На питання чи важливо це зараз для нашої країни, експерт відповідає:

Для України це питання є вкрай актуальним, адже в нас молодь залишається за бортом політики і процесів розвитку держави. На території Полтави навіть є приклади, коли молодь входить у органи влади. Зокрема, мова йде про заступника губернатора області – Романа Чабановського. Але це швидше вийняток з правил. Адже потенціал молоді наразі є невикористаний повною мірою. Хоча інколи ця молодь і не чекає вказівок згори. Для прикладу – ініціативна група мистецького заходу «Кадетаріуму», котра робила все власними силами. Я впевнений, що якби його організовувала влада, то з бюджету на нього б пішло 300-500 тисяч гривень.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рада європи #молодь #політика
Оголошення
live comments feed...