11:05, 19 червня 2014 р.
Азербайджанська громада Полтавщини – за єдність України
Агресію російської влади стосовно України азербайджанська діаспора Полтавщини засуджує. А також глибоко співчуває українцям, адже в 90-х азербайджанці на собі пізнали всі жахи війни. Багато представників цього народу були змушені залишити рідну землю через конфлікт в Нагірному Карабаху, а зараз намагаються допомагати переселенцям з Донбасу та Криму.
18 червня в приміщення Полтавської облдержадміністрації з ініціативи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю відбулась зустріч з представником азербайджанської громади Полтавщини, що проходила в рамках проекту «Єдина Країна».
Представляв одну з найбільших національних меншин області голова Полтавської регіональної організації «Конгрес Азербайджанців України» Махмудов Тельман Зейнал Огли.
Нинішні дії російської влади голова азербайджанської громади області вважає неприпустимими:
«Вчора вони прийшли в Крим, сьогодні на Донбас. А що завтра? – сказав пан Махмудов на прес-конференції. – Прийдуть в Полтаву і скажуть, що це російське місто, бо його Петро I від шведів звільнив? Люди все життя прожили на своїй землі, а тепер вимушені страждати. Причому страждають всі національності. Я не знаю, про що думає Путін. У нього ж теж є діти. Тоді чому він не жаліє чужих дітей?»
Гість запевнив, що азербайджанська діаспора повністю підтримує єдність України. Подібні зустрічі з національними меншинами будуть продовжуватись і в майбутньому з метою консолідації суспільства.
«Наша організація діє вже 20 років, – розповів пан Махмудов. – Ми ніколи не займались політичної діяльністю. Основна наша мета – збереження національної мови та культури, а також допомога азербайджанцям для адаптації в українському суспільстві. азербайджанської діаспори.
Минулого році за нашої допомоги в Полтавському краєзнавчому музеї відкрилась експозиція присвячена азербайджанцям на Полтавщині та в Україні, – відзначив голова Полтавської регіональної організації «Конгрес Азербайджанців України».
Азербайджанська громада нині всіляко намагається допомогли людям із східних регіонів України, що змушені втікати від військових дій сепаратистів.
«Багато наших співвітчизників займаються сільським господарством і допомагають продуктами. Вчителька фізкультури Карина Осипівна домовилась про безкоштовні заняття для дітей переселенців в басейні «Дельфін» та спортивній залі Полтавського національного педагогічного університету. Деякі поселили сім’ї переселенців у своїх квартирах», – розповів пан Махмудов.
Що стосується проблеми етнічної чи мовної дискримінації, про яку часто говорить російська пропаганда, то жодних її проявів азербайджанці Полтавщини на собі не відчувають: «Особисто я залишився в Полтаві після служби в армії, і живу тут вже майже 40 років.
Я одружився на українці, працював на багатьох підприємствах і посадах, і ніде не відчував утисків. А деякі люди навіть навпаки ставились до мене з більшою повагою, коли дізнавались, що я з Азербайджану».
Пан Махмудов додав: «Я у своєму житті зустрічав лише хороших людей. Це були і українці, і росіяни, і азербайджанці, і вірмени. І ніколи питання національності не стояло на першому місці. Що стосуються мови, то наші діти дуже добре говорять українською, особливо в селах. Та і я сам, хоч погано знаю українську мову, проте дуже люблю українські пісні, найбільше подобається «Несе Галя воду»».
Олександр Ластовецький
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:21, 1 грудня
11:12, 10 грудня
1
23:39, 10 грудня
live comments feed...