16:08, 17 червня 2014 р.
Полтавські архітектори представили результати опитування стосовно Кадетського корпусу (інфографіка)
18 травня цього року під час акції «Кадетаріум 2.0» урбан-об’єднанням «Citylab» спільно з ГО «Чиста Полтава» було проведено опитування громадян щодо проблеми Кадетського корпусу та центральної частини міста вцілому.
Основними питаннями, які цікавили активну молодь, були:
− чи задоволені жителі центральною частиною міста?
− як вони бачать майбутнє будівлі Кадетського корпусу?
− чи може він стати культурно-мистецьким комплексом?
− за чий рахунок має утримуватись відновлена будівля?
− які функції опитувані хотіли би бачити в структурі відновленої будівлі Кадетського корпусу?
За словами організаторів, опитування було проведене в широкому віковому діапазоні (від 13 до 68 років) і охопило усі верстви населення. Загалом було проаналізовано 200 анкет.
Результатом стали дані для створення данної статистики, яка ілюструє занепокоєність жителів міста Полтава станом Кадетського корпусу та зацікавленість у його майбутньому.
Ініціатори говорять, що це не є офіційною статистикою, так як у опитуванні не врахована похибка і вибірка. Але основні тенденції воно показує вірно.
Аналізуючи ці дані можна побачити, що:
− 63 % опитаних незадоволені центральною частиною міста;
− 54 % вважають, що найбільший недолік цієї центральної частини – стан Кадетського корпусу;
− 92 % запевняють, що Полтаві необхідний багатофункціональний культурно-мистецький осередок, доступний для жителів та остей міста;
− 91 % опитаних бачить перспективи відновлення Кадетського корпусу;
− 97 % бачать доцільним створення культурно-мистецького центру у стінах цієї будівлі;
− 55 % вважають прийнятним відведення частини будівлі під комерційні функції;
− 55 % підтримують застосування сучасних технологій та архітектурних рішень, за умови збереження головного фасаду в первинному вигляді.
− Результати опитування наочно показали, що переважна більшість жителів стурбована проблемою Кадетського корпусу, − говорить керівник урбан-об’єднання «Citylab» Дмитро Козиренко. − Але головне, що не тільки громадські активісти, а і більшість опитаних бачить перспективу відродження цієї будівлі і майже одноголосно підтримують ідею створення багатофункціонального культурно-мистецького комплексу. Хоча ми побачили різні пропозиції, щодо функціонального наповнення будівлі — більшість з них не суперечить вищеописаному комплексу, а об'єм будівлі дозволяє поєднати більшість із пропозицій в одному багатофункціональному центрі. Тут важливо зберегти баланс між комерційними функціями та культурно- мистецькими, адже новий комплекс має самозабезпечуватися фінансово та водночас залишатись доступним для громади.
Дане опитування проводилося окремо від того, котре наразі проводиться на сайті Полтавської обласної ради (http://www.oblrada.pl.ua/index.php/golova#disqus_thread). Воно є лише першим розділом проектом урбан-об’єднання «Citylab» під назвою «Реновація Кадетського корпусу».
Роман Повзик
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...