• Головна
  • Сайт Полтавської міської ради: аналіз та рекомендації до вдосконалення. Частина 2
12:36, 17 червня 2014 р.

Сайт Полтавської міської ради: аналіз та рекомендації до вдосконалення. Частина 2

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» продовжує цикл публікацій, присвячений аналізу сайтів місцевих органів влади. У попередніх публікаціях ми оглянули сайти Полтавської облдержадміністрації та облради.

Третю свою публікацію ми присвятимо аналізу сайту Полтавської міської ради та виконавчого комітету (http://www.rada-poltava.gov.ua/). В черговий раз зазначимо, що у своїй роботі ми керуємося практичним посібником «Місцеве самоврядування та децентралізація» (http://despro.org.ua/media/upload/m_sceve_samovryaduvannya_ta_decentral_zac_ya(1).pdf) від швейцарсько-українського проекту «DESPRO», з яким ми отримали змогу ознайомитися на тренінгу для представників засобів масової інформації на тему: «Реформи з децентралізації в медіа» 4-ого червня 2014 року.

ЧАСТИНА 2. ЗРУЧНІСТЬ У КОРИСТУВАННІ

1. Перше, що варто зауважити – закрита статистика сайту. Міська рада не спішить ставати відкритою навіть у цьому дрібному питанні.

2. Не передбачено жодних інструментів для людей зі слабким зором.

3. Незручність архівного представлення документу. Кожен користувач має скачати та відкривати. Якщо ж у архіві кілька документів, то скоріше за все користувач має вилучити його спочатку з архіву, а потім уже опрацьовувати.

4. Трапляються файли невідомих форматів (типу *.shs), який невідомою якою програмою варто відкривати. Чи випадково, чи навмисне влада хоче засекретити документи про державні закупівлі – невідомо. Також частину файлів взагалі не можна скачати, бо посилання не знаходить сторінку.

Отак виглядає файл про держзакупівлі (ч.2, п. 4)

Отак виглядає файл про держзакупівлі (ч.2, п. 4)

5. У заступників міського голови відсутні електронні адреси. Ці люди не вміють користуватися мейлом?

6. Останнє відео у відеоблозі Олександра Федоровича Мамая датоване 17-ого квітня 2014 року (http://www.rada-poltava.gov.ua/video/). Виникає питання: якщо блог не ведуть, то чому він уже два місяці висить на головній сторінці з привітанням міського голови з Великоднем? Дуже актуально!

Привітання з Великоднем на головній сторінці сайту і досі (ч. 2, п. 6)

Привітання з Великоднем на головній сторінці сайту і досі (ч. 2, п. 6)

7. Форум міської ради просто мертвий (http://www.rada-poltava.gov.ua/forum/).

Мертвий і непопулярний форум (ч.2, п. 7)

Мертвий і непопулярний форум (ч.2, п. 7)

8. На сайті є розділ для іноземців (http://www.rada-poltava.gov.ua/foreign/). Але там розповідається лише про саме місто англійською, нема жодних додаткових даних. Інвестору цього буде замало. Якщо ж іноземець захоче перейти на інший розділ – там все одно буде українська мова.

9. У спільноті міськради «Вконтакті» 101 підписник (https://vk.com/miskrada_poltava). По суті, спільнота мертва, оскільки адміни не взаємодіють з аудиторією, а просто скидають посилання на новину із сайту міськради. Акаунт міськради у «Фейсбуці» (https://www.facebook.com/miskrada.poltava) містить 92 друга, але там ситуація не краща.

10. Банер Державної податкової адміністрації у Полтавській області веде на сайт, котрий не працює.

Державної податкової адміністрації у Полтавській області  (ч. 2, п. 10)

Державної податкової адміністрації у Полтавській області (ч. 2, п. 10)

 ЧАСТИНА 3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ

Вони нагадуватимуть рекомендації адмінам сайтів Облдержадміністрації і Міськради.

1.Почати правильно працювати в соцмережах, навчитися поширювати контент цими інструментами. Це забезпечить як відвідуваність сайту, так і кращу комунікацію (швидшу, це точно) з громадою. Ті показники, котрі наразі є, не відповідають комунікаційним задачам сайту.

2. На сайті Міськради мають виставлятися звіти з виконання державних програм. Це дуже важливо, оскільки на них ідуть бюджетні кошти і громадськість має знати, куди саме вони витрачаються.

3.Поставити перед адміністраторами сайту конкретні задачі. Для їх втілення обрати інструменти,котрі працюють для певних цільових аудиторій.

4.Припинити творити культ керівництва. Новина про те, який садочок чи школу відвідав міський голова не цікава загалу.

5.Використати рекомендації книги «Місцеве самоврядування і децентралізація» (http://despro.org.ua/media/upload/m_sceve_samovryaduvannya_ta_decentral_zac_ya(1).pdf) проекту «DESPRO» для вдосконалення своїх інтернет-ресурсів.

7. Відкрити можливість вільного коментування новин на сайті.

8. Дбайте про зручність свого інтернет-ресурсу для користувачів і його постійного вдосконалення згідно останніх новацій в каналах комунікації.

9. Перекладіть частину контенту для іноземців.

10. Додайте на сайт інформацію, котра буде цікавою та корисною для потенційних інвесторів.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#горсовет #сайт #анализ
Оголошення
live comments feed...