• Головна
  • Полтавцям презентували перший том Антології українського націоналізму
13:26, 17 вересня 2009 р.

Полтавцям презентували перший том Антології українського націоналізму

16 вересня полтавські журналісти зустрілися з редактором газети «Шлях Перемоги», істориком і публіцистом Віктором Рогом та керівником Української інформаційної служби (УІС), політологом Андрієм Левусом. Вони презентували антологію «Український націоналізм» - збірник основних праць ідеологів українського націоналізму таких як Дмитро Донцов, Степан Бандера, Степан Ленкавський, а також полтавців Миколи Міхновського та Дмитра Андрієвського. До першого тому антології увійшло близько 20-ти праць 18 авторів. Як зазначив упорядник «Антології» Віктор Рог, книга розкриває погляди ідеологів українського націоналізму на різні проблемні питання державотворення.

«Це видання є першим в Україні і поки що єдиним, де під однією обкладинкою зібрані головні праці провідних людей українського націоналізму…Важливо, що ми намагалися у книзі зібрати праці авторів з усіх куточків України, чим продемонструвати соборність української нації, єдність її поглядів на основні моменти створення і розбудови держави», - сказав Рог. За його словами, зараз жоден світовий націоналізм так не очорнюється і не демонізується ззовні як український. «Люди мають дуже смутне уявлення про український націоналізм, тому що не знають першоджерел» - підкреслив він.

Упорядники видання кажуть, що книга запланована як двотомник, тож зараз ведеться робота над другим томом. У першому томі зібрали також біографії тих людей, які писали праці, щоб розвіяти брехливі стереотипи, зокрема, міф про те, що націоналізм носить суто галицький характер чи нібито ОУН співпрацювало з німецькими окупантами.

«На жаль, на Сході країни антиукраїнська пропаганда полюбляє лякати населення українським націоналізмом, виставляючи його як щось людиноненависницьке і лихе. Але це зовсім не так. І саме ця збірка, дозволить розвіяти всі міфи про ідею українського націоналізму. Впевнений, після ознайомлення з працями людей, які представлені в збірнику, кількість прихильників націоналізму, особливо тут, в Центральній Україні, значно зросте», - підкреслив керівник УІС Андрій Левус.

Після завершення прес-конференції організатори заходу зустрілися зі студентами історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету ім. Короленка.

Презентація книги проходить у багатьох регіонах України і викликає суспільний резонанс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...