• Головна
  • Новоствореному авіамузею у Кременчуці єпископ подарував два літаки (фото)
17:03, 11 червня 2014 р.

Новоствореному авіамузею у Кременчуці єпископ подарував два літаки (фото)

Нещодавно у Кременчуці відкрили музей авіації і космонавтики, експонати для якого збирались більше шести років. Експозиція музею збагатилась прямо під час відкриття. Єпископ Кременчуцький і Лубенський Микола подарував дві моделі німецьких літаків, зроблених із суцільнолитого металу. 

Музей розташований у непримітному на перший погляд підвалі багатоповерхівки, що у Кременчуці, але тут знаходяться унікальні авіаційні “скарби”. І хоча приміщення є зовсім невеликим, ініціатор його створення Анатолій Бишенко, колишній заступник міського голови Кременчука, відчуває величезну гордість за своє творіння.

– У мене немає іншого захоплення, крім авіації, – розповідає Анатолій Бишенко. – Я роками займаюсь пошуковою роботою і отримую від цього неймовірне задоволення. На щастя, зусилля не минають даремно. Мені разом із колегами вдалось встановити імена 140 льотчиків із Кременчука. Ми знайшли могилу легендарного пілота Виноградова на Деївській горі, а також уламки його літака. Навіть розшукали його родичів у Росії. Та й експонатів було знайдено немало, тому і виникла ідея створення музею. Підвал, де зараз розташувався музей, не може вмістити і третьої частини експонатів. Є до чого прагнути.

У новоствореному музеї представлено форму льотчиків різних часів: як військових, так і цивільних. А також – нагороди, фотографії, зброю, багато моделей літаків. На представленому стенді розповідається про видатних діячів космонавтики, доля яких так чи інакше пов’язана з містом. Згадали у музеї і льотчиків-космонавтів, які навчались у Кременчуці, відомих розробників у космічній сфері та інших.

– Ми провели величезну пошукову роботу, – пояснює Анатолій. – Адже ще п’ять років тому вважалось, що у районі Кременчука  авіації у 1941 році майже не було, але ми встановили 20 авіаційних підрозділів, які стягували сюди окремими ланками, по ескадрильях з 9 серпня по 9 вересня. Тут були здійснені тарани.

Чоловік хвалиться, що і сам налітав кілька годин, хоч і робота з авіацією не пов’язана. Анатолій багато років працював у міліції, а деякий час був заступником міського голови Кременчука. Анатолій запевняє, що деякі із експонатів є по-справжньому унікальними.

– У нас є шинель американського солдата із авіабази, яка під час війни дислокувалась в Полтаві (під час операції “Френтік”), форма командира пілотажної групи “Українські соколи”, форма Миколи Баластрика – однокурсника Кожедуба, англійських льотчиків, форма й екіпірування тридцятих років.

Одночасно музей може прийняти близько двадцяти чоловік. Грошей за вхід ніхто брати не буде, проте від благодійних внесків не відмовляться. Музей знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Першотравнева, будинок №57-А. Відвідувачів чекають із 9 по 18 годину.

Новоствореному авіамузею у Кременчуці єпископ подарував два літаки (фото), фото-1
Новоствореному авіамузею у Кременчуці єпископ подарував два літаки (фото), фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авіамузей #Кременчук
Оголошення
live comments feed...