«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» зробив аналіз сайту Полтавської Облдержадміністрації. Частина 1.

Орган місцевого самоврядування як публічна установа має дбати про свою відкритість і довіру до себе з боку громади. Сайт — один із інструментів цієї відкритості. Наявність інтернет-ресурсу дає можливість скласти уявлення про місто чи область як з для туристів, так й інвесторів, які можуть створити додаткові робочі місця і допомогти економічному розвитку регіону.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» розпочинає серію публікацій з аналізом сайтів органів місцевого самоврядування як самої Полтави, так і всієї області. Ми не ставимо собі за мету лише критикувати обрані інтернет-ресурси, а хочемо зробити їх функціонування ефективнішим, збільшивши коефіцієнт корисної дії.

У своїй роботі ми використали посібник «Місцеве самоврядування та децентралізація» від проекту «DESPRO». До речі, кожен бажаючий журналіст чи чиновник міг ознайомитися із ним тиждень тому в Полтавській облдержадміністрації на тренінґу із децентралізації влади. Розділ посібника «Сайти органів місцевого самоврядування» був застосований до нашого аналізу в повній мірі. Також ми приділили окрему частину зручності використання сайту. Візуальна складова, зручність, відвідуваність, робота в соцмережах, новинний контент — все буде враховане в наших публікаціях.

У даному посібнику пропонується 78 критеріїв для аналізу. Через те, що обласна державна адміністрація — невиборний орган влади, в першій публікації ми використаємо 35 критеріїв. У аналізі сайту Полтавської обласної ради і Полтавської міської ради буде використано всі 78 критеріїв (по змозі).

Ми не претендуємо на вичерпність, адже сайти таких установ як облдержадміністрації, облради, міські ради — це доволі масштабні ресурси, всі деталі яких врахувати доволі важко. Але наша організація хотіла б, щоб ці ресурси стали більш відкритими й ближчими до місцевих громад.

Перша наша публікація буде стосуватися сайту Полтавської обласної державної адміністрації ().

 ЧАСТИНА 1. ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ

 1. Офіційна назва органу місцевого самоврядування, місце розташування і адреса для листування, телефон та адреса електронної пошти.

Офіційна назва є, але з контактами гірше. Із сайту не зрозуміло, де саме знаходиться цей орган у Полтаві. У вкладці «Контакти» () немає ні телефону, за яким можна зв’язатися з ОДА, ні електронної адреси. Місцезнаходження можна дізнатися лише при переході в рубрику «Облдержадміністрація», а з неї – на «Телефонний довідник». Але далеко не кожен зуміє знайти цю «приховану» інформацію.

Форма зворотного зв’язку, котра там представлена, не містить жодної додаткової інформації. Ми вирішили перевірити оперативність реагування на звернення. Тож 5-ого червня 2014-ого о 15:21 ми відправили на електронну пошту, що вказана на сайті, повідомлення такого змісту: «Доброго дня! Ми робимо аналітику оперативності відповіді із сайтів органів місцевого самоврядування. Прохання відповісти нам як тільки отримаєте цей лист».

Відповідь чекаємо ось уже п’ять днів. Можна сказати, що ОДА не дбає про отримання зворотного зв’язку через свій сайт.

Лист без відповіді (ч. 1, п. 1)

2. Особисті дані (біографія) голови ради — для обласних рад, міського голови — для міських рад, те саме — стосовно секретаря ради та заступників голови.

Біографії керівництва Полтавської облдержадміністрації (Віктора Бугайчука, Олега Пругла, Романа Товстого та Романа Чабановського) представлені. Як і їх податкові декларації за 2013 рік. Але виникає інше питання: з функціональних повноважень розписані лише повноваження губернатора. Чим мають займатися його заступники (аж троє) — невідомо, оскільки посилання відсутнє.

Додаткове питання з електронною поштою очільників. По-перше, у всіх чотирьох вона спільна (), хоча питання, за котрі вони відповідають — різні. По-друге, 5-ого червня 2014-ого о 15:21 ми відправили повідомлення з проханням відповісти нам якнайскоріше, щоб перевірити зв’язок. В результаті — та сама тиша. Тобто ніхто з чотирьох керівників чи їхня прес-служба навіть не проглядають пошту. Хоча на аналогічне прохання з Облради відповідь прийшла рівно за 5 хв. Тобто мейли та зворотній зв’язок з ОДА взагалі ігнорується керівництвом і апаратом цього органу.

Одна на всіх пошта (ч.1, п. 2)

3. Склад депутатів, їхні біографії, адреси приймалень, години прийомів, адреси для листування.

Оскільки даний орган не вибірний, то це питання тут не розглядається. Як і інші питання стосовно виборних органів влади.

4. Назви і склад постійних та тимчасових комісій.

Структурні підрозділи ОДА () містять застарілі дані. Так, наприклад, департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю, якщо вірити сайту, ніхто не очолює, бо в полі «Директор» пусто. Кількість працівників Департаменту (із сайту) — 23 особи, хоча на сайті самого Департаменту міститься 27 прізвищ і 2 вакансії (). Тому адміністраторам сайту варто попрацювати над актуальністю інформації.

Відсутність директора (ч.1, п. 4)

5. Структура і склад секретаріату ради, адреса для листування, телефони.

Інформація про апарат облдержадміністрації () не містить жодних адрес (фізичних чи телефону) чиновників. Також не розміщені фото цих людей.

6. Особисті дані членів виконкому, їхні посади, адреси, години прийому.

Особисті дані міститься, але години прийому керівництва облдержадміністрації не прописані.

7. Перелік головних управлінь та управлінь виконкому, їх структура, склад, місце розташування, години роботи, нормативна база (положення про управління).

Окрім неактуальної інформації про підрозділи ОДА, там немає фотографій їх керівництва, складу, годин прийому (хоча, якщо можна заходити будь-коли, то питань немає).

8. Відомості про районні та районні у містах ради, їх місцезнаходження, поштові адреси,номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти та веб-сайтів.

Із сайту ОДА, переходимо на сайт райдержадміністрації (). Його створено за тим же шаблоном, що і головний. Іншим шляхом можна потрапити на вкладку про голів райдержадміністрацій (), де не міститься ні їхніх фотографій, ні біографій, ні електронних адрес.

9. Відомості про місцезнаходження місцевих органів державної влади, їх управлінь, відділів та інших структурних підрозділів міністерств і відомств — поштові адреси, номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти та веб-сайтів.

Інформація про територіальні підрозділи () містить всі необхідні дані.

10. Перелік комунальних (для міст) та державних (для областей) підприємств, правоохоронних органів, лікувальних, оздоровчих установ, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, які розміщені на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці із зазначенням адреси, номерів телефонів.

Майже повністю відсутні. Виключення — ті, що розміщені тут: .

11. Відомості про установи і заклади соціальної сфери із зазначенням адреси, номерів телефонів.

Майже повністю відсутні. Виключення — ті, що розміщені тут: .

12. Порядок реєстрації, ліцензування окремих видів діяльності у відповідній сфері, зразки документів та інших матеріалів, необхідних для реєстрації та отримання ліцензії (розрахункові рахунки для внесення платежів, розмір цих платежів тощо).

Відсутні.

13. Показники виплат заробітної плати, грошового забезпечення, пенсій, стипендій тощо.

Відсутні.

14. Показники розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги для різних груп платників.

Відсутні.

15. Відомості про чинні тарифи та пільги, місцеві податки і збори, розрахунки юридичних і фізичних осіб з бюджетом відповідного рівня.

Відсутні.

16. Відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг) за бюджетні кошти.

Розміщено тут − .

17. Статут міста (за наявності).

Скупий опис в загальному про область () вважати статутом не можна.

18. Стратегія розвитку(за наявності).

Стратегія розвитку області до 2015 року міститься на сайті ().

19. Бюджет на поточний рік.

Міститься тут: .

20. Звіт про виконання бюджету за минулий рік.

Міститься тут: .

21. Програма соціально-економічного розвитку.

Міститься тут: .

22. Звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку за минулий рік.

Тут () у вкладках «Дивись також» міститься звіт за I квартал 2013 року, за перше півріччя 2013 року, за 9 місяців 2013 року, але за рік ми не знайшли.

23. Регіональні та місцеві програми.

Містяться тут: .

24. Щорічні звіти про виконання регіональних та місцевих програм.

Звіти по двом програмам містяться тут: . Чи були програми до 2013 року і де шукати звіти — невідомо.

25. Базове законодавство щодо повноважень ради.

Міститься тут: , але зовсім незручне оформлення, читати важко.

26. Сучасна територія та історія міста чи регіону, адміністративно-територіальний устрій.

Інформація міститься в розділі «Географічні відомості» (), але немає жодних ілюстрацій. Загалом інформація заверстана нечитабельно. Текст важкий для візуального сприйняття.

27. Загальний огляд економіки, опис природних ресурсів, відомості про транспортну інфраструктуру, засоби комунікації, промисловість, сільське господарство, створення привабливих інвестиційних умов у регіоні, вільні економічні зони, розвиток туризму тощо.

Вкладка «Промисловість» () так само не проілюстрована. Всі посилання ведуть просто на українську Вікіпедію, а не на відповідні підприємства чи промислові комплекси. І взагалі вся сторінка — просто скопійована з Вікіпедії стаття «промисловість Полтавської області» з примітками, котрі навіть не написали знизу статті. Посилання цієї статті свідчать, що писався він на матеріалі книги 2010 року і статті 2012 року, що не надто відповідає актуальним даним.

28. Відомості про розвиток науки та освіти (перелік навчальних закладів і наукових установ, закладів культури і мистецтва), посилання на інші інтернет-ресурси міста чи регіону.

Вкладка «Культура» веде на відповідне управління ОДА ().

29. Статистичні відомості про стан соціально-економічного розвитку, стан народжуваності та смертності, житлово-комунальні умови, житлово-комунальні платежі населення, дотримання правопорядку тощо.

Лише стан соціально-економічного розвитку (п. 24).

30. Символіка, пам’ятні дати, свята міста чи регіону.

Символіка є. Решту не знайшли.

31. Показники, важливі для потенційних інвесторів (ВВП на душу населення, середня заробітна плата, вартість оренди офісних, промислових, складських приміщень, вартість оренди землі, вартість кв. метра житлового та нежитлового фонду тощо).

Інформація відсутня.

32. Інтернет-приймальня звернень та запитань громадян.

Як ми вже переконалися, адреса не моніториться органами ОДА. Тому запити краще подавати по-старому — листами.

33. Новини міста чи регіону.

Містяться, але в непрофесійній верстці.

34. Мапа міста чи регіону.

Мапа області міститься, але дуже маленька і служить більше для переходу на сайти райдержадміністрацій.

35. Офіційні повідомлення і заяви, анонси офіційних акцій та зустрічей, прес-релізи, інтерв’ю та виступи керівників.

Містяться.

аналитика сайт облгосадминистрация Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
З 12 грудня по 2 лютого у Полтаві в центрі сучасного мистецтва JUMP презентується скульптурний проект «Фіксуючи моменти» українського скульптора Олексія Золотарьова (Oleksii Zolotariov). “Об’єкти тривимірного мистецтва мають особливий статус - вони інтегруються в простір людини в буквальному сенсі. Тому важливо враховувати потужність з якою такі речі можуть донести до глядача інформацію через образ, матеріальність, фізичні характеристики." "Робота з пам’ят...
Культура
Держкомтелерадіо завершив прийом заявок на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за 2019 рік. Премією нагороджують за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Загалом на здобуття Премії імені Лесі Українки цього року висунуто 45 творчих творів. Про це повідомляє Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Серед них на розгляд Комітету надійшло також дві театральні лялькові вистави. Одна з них це драма-феєрія «Лі...
Суспільство
Комунальні служби продовжують системне освітлення тих територій, які чи не від самого початку свого існування перебували в пітьмі. Днями з’явилося світло в одному з проблемних місць мікрорайону Браїлки – на «перешийку», який сполучає дві частини новобудов на вулиці Марії Башкирцевої. Тут завжди було людно й темно. Людно – тому, що це єдина зручна дорога, а темно – тому, що ніколи не діяли ліхтарі. Варто додати й те, що цим шляхом ходять до гімназії №13 діт...
Влада
Обласний центр із гідрометеорології прогнозує у нинішньому місяці, переважно, теплу погоду з температурою від 0 до 5 градусів тепла, і такою вона лишатиметься до двадцятого грудня. У середині місяця, щоправда, можливий дощ. Загалом, за попередніми даними синоптиків, зима 2019 – 2020 року очікується «м’якою», сильні снігопади малоймовірні,  вірогідно, буде кілька хвиль похолодання до 10 – 15 градусів морозу з ожеледицею. Такі дані оприлюднили під час засіда...
Суспільство
Серед автомобілів, що збільшили автопарк окремих служб і районних підрозділів поліції Полтави: - 3 фургони Renault Trafic (один – Ford Transit, два кросовери Renault Sandero); - 2 легковики – Skoda Octavia та Renault Duster. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Полтавщини. Губернатор Полтавської області Олег Синєгубов та Голова обласної ради Олександр Біленький вручали сертифікати на службові автомобілі. Як повідомив керівник поліції області Андрій...
Суспільство
У період з 2 по 9 грудня у Полтаві зареєстрували два випадки захворювання на кір. Про це повідомляють на офіційному сайті ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України". За інформацією епідеміологів, випадки клінічно сумісні. Джерело зараження поки не з'ясували, нині проводиться обстеження. Після тривалого затишшя в розпал епідемії кору, у період з 4 по 11 листопада, інфекційну хворобу виявили у дорослого мешканця Новосанжарського району Полтавщи...
Влада
У ході засідання постійної комісії Полтавської ОДА з питань аграрної політики та земельних відносин заслухали інформацію начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила. Це стосувалося звернення депутатів Кобеляцької районної ради з питань надання у власність земельних ділянок державної власності за межами населених пунктів без відома органів місцевого самоврядування. Про це повідомляє голова Полтавської обласної держав...
Суспільство
На початку двохтисячних «Полтава-Банк» був дуже популярним серед містян. Особливо в часи, коли заробітні плати там отримували так звані «бюджетники» та пенсіонери. Нині його відділення продовжують роботу, але на стільки ефективно працює фінустанова – сказати важко. Адже у жоден із рейтингів, які складають українські фінансисти, він не потрапляє. Бо банк – місцевий, порівняно не великий. Й останнім часом фактично відсутній в інформпросторі: борд із пташкою...
Суспільство
10 грудня у зв’язку з ремонтними роботами на водопроводі по вул. Квітуча 8, орієнтовно до 18:00, буде відсутнє водопостачання за такими адресами: Вул. Вільямса 1.6, Зіньківська 16, 18, 36, 36 а, Ракова 2, Дослідна 3, 5, Квітуча 6, 8, котельня, Докучаєва 1\7, 3, 10. Про це повідомляє КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ». Раніше ми писали, що на Полтавщині в ДТП травмовано двох громадян