• Головна
  • «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» зробив аналіз сайту Полтавської Облдержадміністрації. Частина 1.
10:25, 11 червня 2014 р.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» зробив аналіз сайту Полтавської Облдержадміністрації. Частина 1.

Орган місцевого самоврядування як публічна установа має дбати про свою відкритість і довіру до себе з боку громади. Сайт — один із інструментів цієї відкритості. Наявність інтернет-ресурсу дає можливість скласти уявлення про місто чи область як з для туристів, так й інвесторів, які можуть створити додаткові робочі місця і допомогти економічному розвитку регіону.

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» розпочинає серію публікацій з аналізом сайтів органів місцевого самоврядування як самої Полтави, так і всієї області. Ми не ставимо собі за мету лише критикувати обрані інтернет-ресурси, а хочемо зробити їх функціонування ефективнішим, збільшивши коефіцієнт корисної дії.

У своїй роботі ми використали посібник «Місцеве самоврядування та децентралізація» від проекту «DESPRO». До речі, кожен бажаючий журналіст чи чиновник міг ознайомитися із ним тиждень тому в Полтавській облдержадміністрації на тренінґу із децентралізації влади. Розділ посібника «Сайти органів місцевого самоврядування» був застосований до нашого аналізу в повній мірі. Також ми приділили окрему частину зручності використання сайту. Візуальна складова, зручність, відвідуваність, робота в соцмережах, новинний контент — все буде враховане в наших публікаціях.

У даному посібнику пропонується 78 критеріїв для аналізу. Через те, що обласна державна адміністрація — невиборний орган влади, в першій публікації ми використаємо 35 критеріїв. У аналізі сайту Полтавської обласної ради і Полтавської міської ради буде використано всі 78 критеріїв (по змозі).

Ми не претендуємо на вичерпність, адже сайти таких установ як облдержадміністрації, облради, міські ради — це доволі масштабні ресурси, всі деталі яких врахувати доволі важко. Але наша організація хотіла б, щоб ці ресурси стали більш відкритими й ближчими до місцевих громад.

Перша наша публікація буде стосуватися сайту Полтавської обласної державної адміністрації ().

 ЧАСТИНА 1. ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ

 1. Офіційна назва органу місцевого самоврядування, місце розташування і адреса для листування, телефон та адреса електронної пошти.

Офіційна назва є, але з контактами гірше. Із сайту не зрозуміло, де саме знаходиться цей орган у Полтаві. У вкладці «Контакти» () немає ні телефону, за яким можна зв’язатися з ОДА, ні електронної адреси. Місцезнаходження можна дізнатися лише при переході в рубрику «Облдержадміністрація», а з неї – на «Телефонний довідник». Але далеко не кожен зуміє знайти цю «приховану» інформацію.

Форма зворотного зв’язку, котра там представлена, не містить жодної додаткової інформації. Ми вирішили перевірити оперативність реагування на звернення. Тож 5-ого червня 2014-ого о 15:21 ми відправили на електронну пошту, що вказана на сайті, повідомлення такого змісту: «Доброго дня! Ми робимо аналітику оперативності відповіді із сайтів органів місцевого самоврядування. Прохання відповісти нам як тільки отримаєте цей лист».

Відповідь чекаємо ось уже п’ять днів. Можна сказати, що ОДА не дбає про отримання зворотного зв’язку через свій сайт.

Лист без відповіді (ч. 1, п. 1)

2. Особисті дані (біографія) голови ради — для обласних рад, міського голови — для міських рад, те саме — стосовно секретаря ради та заступників голови.

Біографії керівництва Полтавської облдержадміністрації (Віктора Бугайчука, Олега Пругла, Романа Товстого та Романа Чабановського) представлені. Як і їх податкові декларації за 2013 рік. Але виникає інше питання: з функціональних повноважень розписані лише повноваження губернатора. Чим мають займатися його заступники (аж троє) — невідомо, оскільки посилання відсутнє.

Додаткове питання з електронною поштою очільників. По-перше, у всіх чотирьох вона спільна (), хоча питання, за котрі вони відповідають — різні. По-друге, 5-ого червня 2014-ого о 15:21 ми відправили повідомлення з проханням відповісти нам якнайскоріше, щоб перевірити зв’язок. В результаті — та сама тиша. Тобто ніхто з чотирьох керівників чи їхня прес-служба навіть не проглядають пошту. Хоча на аналогічне прохання з Облради відповідь прийшла рівно за 5 хв. Тобто мейли та зворотній зв’язок з ОДА взагалі ігнорується керівництвом і апаратом цього органу.

Одна на всіх пошта (ч.1, п. 2)

3. Склад депутатів, їхні біографії, адреси приймалень, години прийомів, адреси для листування.

Оскільки даний орган не вибірний, то це питання тут не розглядається. Як і інші питання стосовно виборних органів влади.

4. Назви і склад постійних та тимчасових комісій.

Структурні підрозділи ОДА () містять застарілі дані. Так, наприклад, департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю, якщо вірити сайту, ніхто не очолює, бо в полі «Директор» пусто. Кількість працівників Департаменту (із сайту) — 23 особи, хоча на сайті самого Департаменту міститься 27 прізвищ і 2 вакансії (). Тому адміністраторам сайту варто попрацювати над актуальністю інформації.

Відсутність директора (ч.1, п. 4)

5. Структура і склад секретаріату ради, адреса для листування, телефони.

Інформація про апарат облдержадміністрації () не містить жодних адрес (фізичних чи телефону) чиновників. Також не розміщені фото цих людей.

6. Особисті дані членів виконкому, їхні посади, адреси, години прийому.

Особисті дані міститься, але години прийому керівництва облдержадміністрації не прописані.

7. Перелік головних управлінь та управлінь виконкому, їх структура, склад, місце розташування, години роботи, нормативна база (положення про управління).

Окрім неактуальної інформації про підрозділи ОДА, там немає фотографій їх керівництва, складу, годин прийому (хоча, якщо можна заходити будь-коли, то питань немає).

8. Відомості про районні та районні у містах ради, їх місцезнаходження, поштові адреси,номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти та веб-сайтів.

Із сайту ОДА, переходимо на сайт райдержадміністрації (). Його створено за тим же шаблоном, що і головний. Іншим шляхом можна потрапити на вкладку про голів райдержадміністрацій (), де не міститься ні їхніх фотографій, ні біографій, ні електронних адрес.

9. Відомості про місцезнаходження місцевих органів державної влади, їх управлінь, відділів та інших структурних підрозділів міністерств і відомств — поштові адреси, номери телефонів, факсів, адреси електронної пошти та веб-сайтів.

Інформація про територіальні підрозділи () містить всі необхідні дані.

10. Перелік комунальних (для міст) та державних (для областей) підприємств, правоохоронних органів, лікувальних, оздоровчих установ, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, які розміщені на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці із зазначенням адреси, номерів телефонів.

Майже повністю відсутні. Виключення — ті, що розміщені тут: .

11. Відомості про установи і заклади соціальної сфери із зазначенням адреси, номерів телефонів.

Майже повністю відсутні. Виключення — ті, що розміщені тут: .

12. Порядок реєстрації, ліцензування окремих видів діяльності у відповідній сфері, зразки документів та інших матеріалів, необхідних для реєстрації та отримання ліцензії (розрахункові рахунки для внесення платежів, розмір цих платежів тощо).

Відсутні.

13. Показники виплат заробітної плати, грошового забезпечення, пенсій, стипендій тощо.

Відсутні.

14. Показники розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги для різних груп платників.

Відсутні.

15. Відомості про чинні тарифи та пільги, місцеві податки і збори, розрахунки юридичних і фізичних осіб з бюджетом відповідного рівня.

Відсутні.

16. Відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг) за бюджетні кошти.

Розміщено тут − .

17. Статут міста (за наявності).

Скупий опис в загальному про область () вважати статутом не можна.

18. Стратегія розвитку(за наявності).

Стратегія розвитку області до 2015 року міститься на сайті ().

19. Бюджет на поточний рік.

Міститься тут: .

20. Звіт про виконання бюджету за минулий рік.

Міститься тут: .

21. Програма соціально-економічного розвитку.

Міститься тут: .

22. Звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку за минулий рік.

Тут () у вкладках «Дивись також» міститься звіт за I квартал 2013 року, за перше півріччя 2013 року, за 9 місяців 2013 року, але за рік ми не знайшли.

23. Регіональні та місцеві програми.

Містяться тут: .

24. Щорічні звіти про виконання регіональних та місцевих програм.

Звіти по двом програмам містяться тут: . Чи були програми до 2013 року і де шукати звіти — невідомо.

25. Базове законодавство щодо повноважень ради.

Міститься тут: , але зовсім незручне оформлення, читати важко.

26. Сучасна територія та історія міста чи регіону, адміністративно-територіальний устрій.

Інформація міститься в розділі «Географічні відомості» (), але немає жодних ілюстрацій. Загалом інформація заверстана нечитабельно. Текст важкий для візуального сприйняття.

27. Загальний огляд економіки, опис природних ресурсів, відомості про транспортну інфраструктуру, засоби комунікації, промисловість, сільське господарство, створення привабливих інвестиційних умов у регіоні, вільні економічні зони, розвиток туризму тощо.

Вкладка «Промисловість» () так само не проілюстрована. Всі посилання ведуть просто на українську Вікіпедію, а не на відповідні підприємства чи промислові комплекси. І взагалі вся сторінка — просто скопійована з Вікіпедії стаття «промисловість Полтавської області» з примітками, котрі навіть не написали знизу статті. Посилання цієї статті свідчать, що писався він на матеріалі книги 2010 року і статті 2012 року, що не надто відповідає актуальним даним.

28. Відомості про розвиток науки та освіти (перелік навчальних закладів і наукових установ, закладів культури і мистецтва), посилання на інші інтернет-ресурси міста чи регіону.

Вкладка «Культура» веде на відповідне управління ОДА ().

29. Статистичні відомості про стан соціально-економічного розвитку, стан народжуваності та смертності, житлово-комунальні умови, житлово-комунальні платежі населення, дотримання правопорядку тощо.

Лише стан соціально-економічного розвитку (п. 24).

30. Символіка, пам’ятні дати, свята міста чи регіону.

Символіка є. Решту не знайшли.

31. Показники, важливі для потенційних інвесторів (ВВП на душу населення, середня заробітна плата, вартість оренди офісних, промислових, складських приміщень, вартість оренди землі, вартість кв. метра житлового та нежитлового фонду тощо).

Інформація відсутня.

32. Інтернет-приймальня звернень та запитань громадян.

Як ми вже переконалися, адреса не моніториться органами ОДА. Тому запити краще подавати по-старому — листами.

33. Новини міста чи регіону.

Містяться, але в непрофесійній верстці.

34. Мапа міста чи регіону.

Мапа області міститься, але дуже маленька і служить більше для переходу на сайти райдержадміністрацій.

35. Офіційні повідомлення і заяви, анонси офіційних акцій та зустрічей, прес-релізи, інтерв’ю та виступи керівників.

Містяться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аналитика #сайт #облгосадминистрация #Полтава
Оголошення
live comments feed...