• Головна
  • У Чернігові видано книгу «Полтавський полк»
11:53, 10 червня 2014 р.

У Чернігові видано книгу «Полтавський полк»

У назві цієї інформації все правильно. У Чернігові у відомому видавництві «Десна Поліграф» надруковано двохтомну монографію Володимира Кривошея «Українське козацтво в національній пам’яті. Полтавський полк». 
Відомий український дослідник ранньомодерної історії України, засновник напряму історичної науки у незалежній Україні і фахівець з персонального складу та генеалогії українського козацтва, доктор історичних наук, після видання «Чернігівського полку» зробив наступний важливий крок пізнання українського козацтва в усіх регіонах країни. 
Монографія Володимира Кривошеї є спробою представити історію населених пунктів та родоводи головних представників різних соціальних ідентичностей Полтавщини козацької доби. Дослідження здійснене на матеріалах Полтавського полку. Це один із чотирьох полків південно-східної групи, який не належав до корінних козацьких полків зразку 1625 року. Він виник внаслідок поширення козацтва на південний схід на терени східніше «держави» Вишневецьких Лубен, куди прямували «випищики», поверталися «чугуївці». Загалом групувався близький до Запоріжжя козацький елемент, який виконав нелегку функцію колонізації. 
Науково-довідкове видання розраховане на науковців, краєзнавців, широке коло читачів, не байдужих до нашого минулого.
У планах відомого вченого серед іншого є видання таких наукових досліджень про Ніжинський та Прилуцький полки. 
s98218636

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #Полтава #Козаки
Оголошення
live comments feed...