• Головна
  • Сьогодні - День журналіста України
08:56, 6 червня 2014 р.

Сьогодні - День журналіста України

День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня - в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Відповідний Указ Президента України № 251/94 був підписаний 25 травня 1994 року.
День журналіста - це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.
Голова Національного союзу журналістів України Ігор  Лубченко, ще 2005 року сказав:
"Надзвичайно потрібні були українські видання, коли Україну оголосили незалежною. Тоді саме журналісти привели політиків до влади в новоствореній державі. Трагедія почалася після того, коли ці політики, дорвавшись до влади, забули, кому вони цією владою зобов’язані. А дякувати вони повинні саме журналістам, які і сьогодні постійно про них розповідають, а сваритися з ними - це недалекоглядно. Адже тільки той, хто дружить з журналістами, а не тисне на них чи роздає вказівки, є мудрою людиною і розумним і перспективним політиком."  

Зараз українські журналісти дійсно взяли високі міжнародні стандарти професійної діяльності. Вони борються за об'єктивність висвітлення різних політичних подій, протистоять жорсткій цензурі і задовольняють різноманітні інформаційні потреби громадян.

Нажаль, сьогодні слово "журналіст" асоціюється не лише з поняттям викладу матеріалу, донесення інформації, частим синонімом до нього стало - "небезпека",  адже в нелегкі часи для України, коли почали викриватися таємниці антидержавного правліяння, журналісти стали прицільною мішенню. Але маємо надію, це був найгостріший період нашої держави для людей даної професії.

Вітаємо усіх журналістів та причетних до нашої діяльності людей! Нехай кожен день приносить побільше добрих новин, професійна діяльність йде вгору і душа радіє навколишньому світу!
Вас наші читачі, прохаємо, в свою чергу, написати свої побажання щодо нашої роботи, ми стараємось для вас!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#журналіст
Оголошення
live comments feed...