08:24, 28 травня 2014 р.

Сьогодні - День прикордонника

Сьогодні відзначають День прикордонника. В історії до цієї теми надається величезне значення. Прикордонник - один з перших, хто стоїть на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності свого суспільства.

Про їх героїзм і кмітливість ходять справжні легенди. У цих легендах зберігається вагома частка правди, яка просто взята з життя, їх буднів, історії, традицій і фактів, що мають місце бути.

Професійне свято прикордонника в багатьох країнах колишнього соц-табору. Це не випадкова дата. У цей день Декретом Раднаркому, в далекому постреволюційному 1918-му році, була заснована Прикордонна охорона РРФСР і створено Головне управління державної прикордонної охорони нового соціального суспільства, окресливши на геополітичній карті тих років одну з найбільших держав у світі - СРСР. Це була гігантська держава, що зайняла в наслідку одну шосту частину суші. На охорону її суверенних кордонів було поставлено колосальну кількість зусиль.

Полтавець Олексій  свого часу теж служив у прикордонній службі, ще за радянських часів. Тоді він охороняв кордони Середньо-азіатського прикордонного округу в Туркменському Ашхабаті. Український День прикордонника вважає і своїм святом. Ще й досі згадують з друзями по службі про східну екзотику - різкі перепади температур, своєрідні місцеві традиції, а про приручених кобр, гепардів та орлів з 3-метровим розмахом крил Олексій розповідає нині онукам замість казок. 

 eyWUBODacnA

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День прикордонника #28 травня
Оголошення
live comments feed...