• Головна
  • Сьогодні відзначають Всесвітній день медичних сестер
15:16, 12 травня 2014 р.

Сьогодні відзначають Всесвітній день медичних сестер

12 травня, відзначається  Всесвітній день медичних сестер. Свято встановлене  Міжнародною радою медсестер в 1971 році в день народження  Флоренс Найтінгейл – першої   англійської сестри милосердя.  
Під час Кримської війни, в середині ХІХ століття, англійська сестра милосердя Флоренс Найтінгейл зі своїми помічницями вперше надала допомогу пораненим на полі бою. Завдяки сестрам милосердя були врятовані сотні життів.  У 1856 році Флоренс Найтінгейл на свої гроші поставила на високій горі в Криму над Балаклавою великий хрест із білого мармуру на згадку про солдатів, лікарів і медсестер, загиблих у Kримській війні.

З того часу вищою нагородою, якою відзначаються медичні сестри – учасниці бойових подій, є медаль "Флоренс Найтінгейл”, а 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, святкують Міжнародний день медичної сестри. За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня також почали   відзначати це свято.  

Міжнародна  рада медсестер - перша у світі професійна організація жінок.  У ній активно працювали медсестри  Англії, США, Kанади, а  в 1899 році вперше на конференції в Лондоні,  була висловлена ідея створення системи освіти та контролю за  професійною  діяльністю медсестер на міжнародному рівні.

Раз  на   два  роки,   12 травня,   міжнародний комітет  Червоного Хреста    нагороджує п'ятдесятьма  медалями  імені Флоренс Найтінгейл  кращих медсестер світу ,  це вища нагорода для медичних сестер.   За особливі заслуги такою медаллю нагороджені й 17 українських патронажних сестер Червоного Хреста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Всесвітній день медичних сестер
Оголошення
live comments feed...