• Головна
  • Звернення керівництва області з нагоди відзначення пам`ятної дати 9 травня
14:18, 9 травня 2014 р.

Звернення керівництва області з нагоди відзначення пам`ятної дати 9 травня

Звернення

до громад Полтавщини

з нагоди Міжнародного дня пам’яті та примирення

 

Наближається 9 травня, коли  ми традиційно вшановуємо тих, хто здобув перемогу над фашизмом, тих, хто віддав своє життя за спокійне майбутнє нашого народу, хто захищав свою Батьківщину, проявляючи героїзм та відвагу, подарував нам волю, звільнивши від загарбників.

Генеральна Асамблея оголосила  8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення і присвятила ці дати пам’яті всіх жертв Другої світової війни. Їх відзначають у світі щороку. Бо Друга світова війна стала трагедією та гуманітарною катастрофою, яка коштувала життя мільйонів людей, завдала непоправних втрат людській цивілізації та культурі.

Українські території потрапили у вир бойових дій із перших днів війни у 1939 році. Більше 8 мільйонів людських життів віддала Україна. На фронтах загинуло майже 3,5 мільйони вихідців з України. До Німеччини на каторжні роботи з України було вивезено понад 2 мільйони молодих людей.

Офіційна радянська історіографія замовчувала той факт, що серед героїв, які підняли Прапор Перемоги над Рейхстагом, був уродженець Сумщини, лейтенант Олексій Берест.

Великий внесок у Перемогу над окупантами внесли герої-полтавці. У роки війни на різних фронтах воювали понад 200 тисяч наших земляків. Понад 300 з них були удостоєні найвищої нагороди – звання Героя Радянського Союзу, серед яких Маршал Радянського Союзу Григорій Кулик, генерал-майор Кузьма Нездолій.

На жаль, сьогоднішній День Перемоги ми зустрічаємо з великою тривогою. Заява Президента РФ В.Путіна про те, що Росія і без українців перемогла б фашизм, може сприйматися лише як глумління над жертовним внеском нашого народу в перемогу у Другій світовій війні. Нищили  український народ на території нашої Вітчизни-України два однакові окупаційні тоталітарні режими. Сталін і Гітлер – однакові    вороги України. Пам’ятаймо про це, вшановуючи мільйони полеглих співвітчизників.

Сучасна ситуація дуже нагадує 1939 рік, коли Галичина та країни Балтії, не виявляючи агресії до тодішнього СРСР, стали жертвами військової окупації з боку «старшого брата». Недарма Парламентська Асамблея ОБСЄ 1 липня 2009 року порівняла злочини сталінізму із нацизмом як уособлення геноциду.

Нині кремлівська пропаганда відбілює Сталіна також для легітимізації своїх майбутніх дій, спрямованих на територіальні претензії та військову агресію проти інших держав. Проте, зупинили Гітлера – зупинимо й Путіна! Здолали німецький фашизм – здолаємо і російський!

Сьогодні на Полтавщині мешкають  близько 9 тисяч учасників бойових дій, понад 7 тисяч інвалідів війни та майже 13 тисяч членів сімей загиблих. Ми низько схиляємо голови перед ветеранами. Ви навчили нас, своїх нащадків, головному – жити гідно, любити свою землю. Ви поділились з нами найдорожчим – своїм життєвим досвідом, як бути вірними своїй Батьківщині, законам честі, совісті і дружби.

Обов’язок сучасників – шанувати пам’ять про загиблих від фашистів, турбуватися про живих, поважати історію минулого.

Наш обов’язок – зберегти пам’ять про те, якою ціною здобута Перемога. Доземний уклін і безмежна вдячність Вам, дорогі воїни-переможці, за відстояну честь і гідність Батьківщини.

Від щирого серця бажаємо Вам і Вашим близьким бадьорості, наснаги, міцного здоров’я, тепла і затишку в сім’ях.

Честь і слава живим героям! Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам!

 

 

Голова Полтавської обласної                                         Голова Полтавської

державної адміністрації                                                  обласної ради

В.М.Бугайчук                                                                       П.В.Ворона

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бугайчук #Ворона #9 травня
Оголошення
live comments feed...