• Головна
  • Великомученик Георгій Побідоносець вчить не робити собі ідола (Відео)
08:24, 6 травня 2014 р.

Великомученик Георгій Побідоносець вчить не робити собі ідола (Відео)

Великомученик Георгій Побідоносець вчить не робити собі ідола. Таке трактування походить від одного з найвідоміших посмертних чудес святого. Сьогодні, 6 травня, його згадують християни всього світу.

Як свідчить переказ змій (дракон) нищив землю одного язичницького царя в Бейруті і коли випав жереб віддати на розтерзання чудовиську царську дочку, з'явився Георгій на коні й пробив змія списом, позбавивши царівну від смерті. Явище святого сприяло зверненням місцевих жителів у християнство.

Це сказання часто тлумачилося алегорично: царівна - церква, змій - язичництво. Також це розглядається як перемога над дияволом - "стародавнім змієм». Існує також версія яка говорить, що перемога над змієм позначала перемогу над своїм его.

Існує варіант опису даного чуда , що відноситься до життя Георгія. У ньому святий підкорює змія молитвою, і призначена в жертву дівчина веде його в місто, де жителі , бачачи це диво, приймають християнство , а Георгій вбиває змія мечем.

був сином багатих і благочестивих батьків, які виховали його в християнській вірі. Народився Георгій в місті Бейруті (у давнину — Білит), біля підніжжя Ліванських гір. 

Поступово на військову службу, Георгій виділявся серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою поставою та красою. Досягнувши незабаром звання тисяцького, святий Георгій зробився улюбленцем імператора Діоклетіана. Діоклетіан був талановитим правителем, але фанатичним прихильником римських богів. Поставивши собі за мету відродити в Римській імперії відмирає язичництво, він увійшов в історію як один з найжорстокіших гонителів християн. 

Почувши одного разу на суді нелюдський вирок про винищування християн, святий Георгій запалав співчуттям до них. Передбачаючи, що його теж очікують страждання, Георгій роздав своє майно бідним, відпустив на волю своїх рабів, з'явився до Діоклетіані і, оголосивши себе християнином, викрив його в жорстокості та несправедливості. Мова святого Георгія була сповнена сильних і переконливих заперечень проти імператорського наказу переслідувати християн. 

Після безрезультатних умовлянь відректися від Христа імператор наказав піддати святого різним мукам. Святий Георгій був укладений у в'язницю, де його поклали спиною на землю, ноги уклали в колодки, а на груди поклали важкий камінь. Але святий Георгій мужньо переносив страждання і прославляв Господа. Тоді мучителі Георгія почали ухитрятися в жорстокості. Вони били святого воловими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, примушували бігти в чоботях з гострими цвяхами всередині. 

Святий мученик все терпляче переносив з молитвою на устах. Зрештою, імператор наказав відтяти мечем голову святому. Так святий мученик відійшов до Христа в Нікомидії в 303 році. 

покровителем воїнів , землеробів ( ім'я Георгій походить від грец . Γεωργός - хлібороб ) і пастухів, а багато де - мандрівників .Ймовірно, у зв'язку з останнім його шанують як покровителя балканські та румунські цигани. У Сербії, Болгарії та Македонії віруючі звертаються до нього з молитвами про дарування дощу. У Грузії до Георгія звертаються з проханнями про захист від зла, про дарування удачі на полюванні, про врожай і приплід скота, про зцілення від недуг і  проханнями про народження дітей. У Західній Європі вважається, що молитви святому Георгію ( Джорджу ) допомагають позбутися отруйних змій і заразних хвороб. Святий Георгій відомий навіть ісламським народам Африки та Близького Сходу під іменами Джірджіс і аль- Хідр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Великомученик Георгій Побідоносець
Оголошення
live comments feed...