• Головна
  • Пирятинському водоканалу не вистачає коштів на свердловину
15:10, 14 вересня 2009 р.

Пирятинському водоканалу не вистачає коштів на свердловину

Роботи з будівництва нової свердловини обійдуться міській раді Пирятина в 148 тис. гривень. Але цих коштів, за словами директора КП «Пирятинський міський водоканал» Миколи Дуброва, – замало: щоб ввести свердловину в дію (поставити задвижки, придбати труби, насоси тощо) потрібно ще близько 50 тис. гривень. Тож є необхідність у фінансовій підтримці населення – споживачів води.

Згідно рішення виконкому від 13 травня 2009 року міською радою було відкрито спеціальний рахунок для зарахування благодійних внесків населення, приватних підприємців міста та інших з тим, щоб накопичені кошти використати для облаштування водної свердловини.

Проте, на сьогодні жителями міста зібрано лише 6,4 тис. гривень. Цієї суми ще замало. Водоканал сподівається на більшу активність пирятинців у зборі коштів. Саме ж підприємство, як проінформувала його головний бухгалтер Світлана Габрієлян, намагається економити власні кошти. «Економічно обґрунтований тариф тримаємо за рахунок економії заробітної плати. Зменшуємо матеріальні витрати, встановили насос італійського виробництва, який економить до 5-ти тисяч гривень у місяць», - говорить вона.

Серед проблемних питань, які залишаються на сьогодні невирішеними і впливають на якість води та послуг, - заміна насосів для підвищення тиску в мережі, ремонт та очистка резервуару для накопичення води, монтаж сучасної установки замість хлорування, очистка води від фтору, реконструкція станції другого підйому тощо. На все це потрібні кошти і немалі – 4 млн. 300 тисяч гривень.

За власні ж – підприємство не в змозі надійно підтримувати зношені водопровідні мережі, а тим паче – розширювати їх.
Комунальне підприємство «Пирятинський міський водоканал» знаходиться на балансі міської ради. Так, за 2007 рік міськрадою профінансовано лише 16,5 тисячі гривень, у 2008-му - кошти зовсім не виділялися. Нині країна переживає не кращі часи, пос¬тійно підвищуються ціни на пальне та інші матеріали, тож, можливо, як зазначив М. Дубров, постане питання про підвищення тарифів.

Щодо заборгованості населення за надані послуги з водопостачання, то, порівняно з оплатою жителями міста інших комунальних послуг, - ситуацію критичною не назвеш: проплата за надані послуги на підприємстві на сьогодні становить 97%, заборгованість лише поточна - в сумі близько 100 тисяч гривень. Постійно контролерами водоканалу ведеться відповідна робота із споживачами.

Напевно, далося взнаки і те, що минулого року Пирятинський міський водоканал почав практикувати радикальні міри в боротьбі з неплатниками – залучивши бригаду з Полтавського водоканалу, було відключено від постачання декількох злісних боржників. Метод виявився дієвим, адже кожен споживач розуміє: без води не обійдешся, тож аби не мати проблем з водопостачанням, - треба вчасно сплачувати за надані послуги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...