• Головна
  • Полтавці ухиляються від сплачування податків на придбане авто
13:15, 14 вересня 2009 р.

Полтавці ухиляються від сплачування податків на придбане авто

Останнім часом набули масового характеру випадки ухилення від оподаткування доходів отриманих громадянами від продажу транспортних засобів. Схема обрана проста: дві сторони, покупець та продавець, домовляються про одну вартість автомобіля, але в договорі її значно занижують. «Слід зазначити, - наголошує заступник начальника ДПІ у м. Полтаві Віктор Книш , що при оформленні в органах ДАІ в обов'язковому порядку до документів повинна бути додана експертна оцінка транспортного засобу», пише Новини Полтавщини.

Державна податкова інспекція наголошує: обов'язок по сплаті податку при проведенні продажу транспортного засобу покладається, згідно ст.12 Закону України №889-ІV від 22.05.2003р «Про податок з доходів фізичних осіб» саме на громадянина, також на громадянина покладається і відповідальність за несплату податку та його заниження.
«Громадяни, які вирішили, що зазначивши у біржових угодах мізерну вартість транспортного засобу (як правило у 90% із 100% це від 100,0 до 1000,0 грн.) та сплатили суми податків у розмірі 15,0 грн. та 100,0 грн. відповідно до бюджету, виконали свій обов'язок щодо сплати податку, фактично отримавши за свій автотранспорт від покупця в десятки разів більший дохід – помиляються», - наголосив заступник начальника ДПІ у м. Полтаві.

На даний час податкова інспекція проводить широкомасштабну роботу щодо отримання інформації по всіх громадянах, які в 2008 році здійснили продаж транспортних засобів, посвідчили свої договори на товарних біржах, вказавши в них занижену вартість та таким чином занизили податок, який повинні були сплатити до бюджету з розрахунку не нижче визначеної експертом оціночної вартості, яка є обов'язковою для визначення платежів до бюджету. Усіх громадян офіційно запросять до податкової інспекції для подання декларацій про отримані доходи та сплати податку до бюджету.

«Прошу громадян, які отримають виклики до податкової інспекції із зазначеного питання віднестися до цього досить серйозно, прийти та виконати свій обов'язок по сплаті податків у добровільному порядку, а не чекати примусових дій з боку судових органів», - підсумував Віктор Книш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...