• Головна
  • Співорганізатора «конвертаційного центру» засуджено до 3-х років позбавлення волі
12:25, 28 квітня 2014 р.

Співорганізатора «конвертаційного центру» засуджено до 3-х років позбавлення волі

Працівниками податкової міліції Полтавській області у липні 2012 року вжитими оперативно-розшуковими заходами викрито міжрегіональний "конвертаційний центр", організований 2-ма мешканцями м.Кременчука.

Як повідомив в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Полтавській області Віталій  Малий нещодавно Апеляційним судом Полтавської області залишено в силі вирок суду першої інстанції, яким за скоєння злочинів, передбачених ч.2 ст.205 (фіктивне підприємництво), ч.5 ст.27 та ч.1 ст.212 (співучасть в ухиленні від сплати податків), ч.ч. 3 і 4 ст.358 (підробка документів та їх використання) Кримінального Кодексу України засуджено 45-річну мешканку м.Кременчука до 3-років позбавлення волі.

Ключовою ланкою у діяльності злочинної схеми були ряд фіктивних суб’єктів господарювання, які були спеціально створені або придбані організаторами "конвертаційного центру" та використовувалися для конвертування грошової маси сумнівного походження у готівку. Співпрацюючи з "конвертаційним центром", керівники легальних підприємств за помірну винагороду (в розмірі певних відсотків від кожної проконвертованої безготівкової суми) отримували можливість мінімізувати свої податкові зобов’язання та набувати незаконні права на податковий кредит з податку на додану вартість.

Зокрема, СГД-замовниками цих послуг безготівкові кошти перераховувалися на рахунки фіктивних підприємств за нібито проведені ними роботи та поставлені послуги. В банківських установах кошти знімались готівкою, після чого, за винятком відсотків за "конвертацію" розподілялись між замовниками.

У ході досудового розслідування з підприємств-контрагентів "конвертаційного центру" до бюджету стягнуто грошові кошти на загальну суму 388 тис. грн. Крім цього, згідно вироку суду, в дохід держави звернуто грошові кошти у розмірі 450 тис. грн., які були заблоковані на рахунках фіктивних підприємств, а також задоволено цивільний позов про стягнення з організаторки "конвертаційного центру" понад 520 тис. грн. в рахунок відшкодування заподіяної злочином шкоди.

Кримінальне провадження відносно іншого співучасника "конвертаційного центру", який звинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ст.212 (умисне ухилення від сплати податків), ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), 358 (використання завідомо підроблених документів, печаток, штампів) та 366 (службове підроблення) КК України на даний час перебуває на розгляді суду першої інстанції.

ГУ Міндоходів у Полтавській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податкова #суд #Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...