журналістське розслідування
11:18, 26 квітня 2014 р.
Як мати умовний термін і потрапити в Громадську раду?
журналістське розслідування
Наші попередні публікації стосувалися корупційної діяльності Володимира Коршенка, в минулому — головного лікаря Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби з СНІДом.
Розслідуючи ці справи, ми дізналися, що, незважаючи на дворічний «умовний» термін, Коршенко став куратором сфери охорони здоров’я Громадської ради при Полтавській обласній раді.
22-ого квітня ми запитали, чи було відомо голові цього дорадчого органу, Ніні Кузьменко, про минуле Коршенка:
— Я знаю, що проти нього була порушена кримінальна справа. Ця інформація до нас надійшла. Однією із вимог кандидатів у Громадську раду є членство у громадській організації. Він подав всі документи. У нас же немає такої перевірки. Якщо будуть якісь заперечення, то ми це розглянемо, — відповіла Кузьменко.
Ніна Кузьменко (фото www.poltava.pl.ua)
Вона повідомила, що Громадська рада при Полтавській обласній раді готова реагувати на всі повідомлення, що стосуються особи Коршенка. Можуть також поставити питання про його виключення.
Іронія полягає ще й у тому, що в Громадській раді він є представником Полтавського обласного благодійного фонду «Довіра», незаконне функціонування якого ми вже розглядали в одній з попередніх публікацій.
Тож, якщо раніше Володимир Коршенко був учасником корупційних схем лише на території Центру СНІДу, то тепер матиме вплив на всю сферу охорони здоров’я в області. І це при тому, що Громадській раді відомо про кримінальну справу проти нього.
Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради, відносно того, що лікар, котрий зараз відбуває умовний термін і причетний до корупційних схем, тепер є членом Громадської ради:
— Якщо ця людина справді має такий шлейф у своєму житті, то, звичайно, що я сьогодні-завтра переконаюся в цьому і ми виключимо її зі складу Громадської Ради. І я сьогодні ж дам вказівку або розпорядження, щоб перевірили кожного по реєстру судових рішень. Мені залишається тільки подякувати, якщо це є насправді, — сказав голова Полтавської обласної ради 23-ого квітня.
Але 25-ого квітня Ніна Кузьменко сказала, що перевірка поки що не проводилася і про обіцяну вказівку Петра Ворони вона почула саме від нас. З Володимиром Коршенком вони зустрічалися і він напише заяву про вихід з Громадської ради при Полтавській обласній раді. Також вони винесли це питання на колегії і доповіли всім членам. Офіційна позиція Ніни Кузьменко: Володимир Коршенко не буде членом Громадської ради. Ми щиро дякуємо їй за те, що тепер корупціонер не буде у складі цього дорадчого органу.
Ось такі результати нашого місячного розслідування. Ми звернули увагу полтавців на те, наскільки непрозоро працюють благодійні фонди при лікарнях та на проблему менеджменту в закладах охорони здоров’я.
Полтавці мають здійснювати громадський моніторинг роботи влади, починаючи від найнижчих її щаблів і аж до верхівки. Не можна допускати, щоб інтереси громади представляв корупціонер, котрий не раз порушував закон. Саме це й буде іспитом на розбудову громадянського суспільства.
В наших наступних публікаціях ми проаналізуємо саму ідею таких рад при органах влади, наскільки представлені там громадські організації працюють для суспільства, а не для самих себе.
Громадська рада має контролювати нашу владу, але хто буде вартувати за вартовими?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:49, 7 грудня
2
21:07, 27 листопада
25
07:41, Сьогодні
13:21, 1 грудня
6
09:58, 4 грудня
3
live comments feed...