• Головна
  • 28 років від дня аварії на ЧАЕС. Пропонуємо подивитися на «Інший Чорнобиль» (ВІДЕО)
09:28, 26 квітня 2014 р.

28 років від дня аварії на ЧАЕС. Пропонуємо подивитися на «Інший Чорнобиль» (ВІДЕО)

28 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС.

 Це страшна подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500-та бомбам — таким, які колись були скинуті на Хіросіму.

Пропонуємо переглянути відео-розповідь про інший Чорнобиль і Чорнобильщину. А ще - про чорнобилян.

Автор сценарію і режисер – Андрій Михайлик, оператор – Олег Маловіцький – члени незалежної медіапрофспілки.
Для абсолютної більшості землян, Чорнобиль -- точка на планеті, звідки почалася нова епоха існування: доба приборкання гігантських рукотворних катастроф. Їх ще називають техногенними.
Саме так, чорнобилянами, іменують себе ті, для кого прадавня древлянська земля - це не абстрактні тисячі квадратних кілометрів території, що вже понад чверть століття зветься зоною відчуження. Це рідна домівка, так неочікувано і раптово залишена. Назавжди.

Режисер, автор сценарію Андрій МИХАЙЛИК, автор ідеї Анатолій АРТЕМЕНКО, оператор Олег МАЛОВІЦЬКИЙ, музика, звук Оксани БУТ, генеральний продюсер Дмитро ПРИКОРДОННИЙ. Виробництво “ІНЖЕНЕР-СЕРВІС МЕДІА”, 2011

Нагадаємо, внаслідок, катастрофи сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими. Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися селища 19 регіонів Росії, в яких проживали майже 3 млн. чоловік. Також радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусії і досягла Європи.

Про те, що сталася аварія на Чорнобильській АЕС, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки через кілька днів. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії. Тоді на гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення. У 2000-х роках світове співтовариство об'єднало свої сили для Сталася аварія на Чорнобильській АЕС вирішення «чорнобильської проблеми», яка не вичерпалася і до нашого часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чорнобиль #фільм
Оголошення
live comments feed...