• Головна
  • Штучне осіменіння свиней – запорука успішного свинарства
Реклама
10:54, 24 квітня 2014 р.

Штучне осіменіння свиней – запорука успішного свинарства

Реклама

Штучне осіменіння свиней – зоотехнічний метод, розроблений в Інституті свинарства і агропромислового виробництва НААН (м. Полтава, вул. Шведська Могила, 1) та спрямований на вдосконалення їх породних та продуктивних якостей, який полягає в можливості протягом року осіменяти 2000 тис (!!!) свиноматок спермою одного кнура, тоді як при його використанні для природного парування – тільки 100-150 голів.

Підвищення інтенсивності використання кнурів дає змогу господарствам значно зменшити їх кількість, отже й економити приміщення, корми, затрати на догляд за тваринами та ін. При зменшенні кількості плідників в господарстві залишаються тільки високоцінні тварини, здатні передавати потомству цінні племінні якості разом з високою оплатою корму (3-4 ц кормових одиниць на 1 ц живої ваги замість 5-6 і більше). У результаті прискорюється поліпшення племінних якостей стада та здешевлюється собівартість свинини, підвищується продуктивність праці.

Впровадження штучного осіменіння свиней дає можливість регулярно проводити контроль за якістю спермопродукції кнурів, використовувати кнурів різної ваги, зберігати сперму протягом 3-7 днів та транспортувати її на великі відстані, прискорити впровадження гібридизації шляхом використання гібридних кнурів, осіменяти велику кількість свиноматок протягом короткого проміжку часу, створюючи необхідні умови для проведення турових опоросів, запобігати поширенню інфекційних захворювань тощо.

Переваги штучного осіменіння перед природним паруванням великі. Наприклад, завдяки ньому можливо осіменити молоду свинку спермою дорослого кнура з великою живою масою, що на практиці часто не вдається при природному паруванні. Також, використовуючи сперму хорошої якості, при штучному осіменінні вдається звести до мінімуму прохолости маток, забезпечити високу заплідненість і багатоплідність. Дослідження показали, що заплідненість свиноматок при штучному осіменінні на 11% вище в порівнянні з природним паруванням. Тому широке впровадження цього прогресивного методу відтворення свиней являється однією з головною задач  керівників і спеціалістів господарств із виробництва свинини.

Підготовку операторів з штучного осіменіння свиней можна пройти в Інституті свинарства і агропромислового виробництва НААН за адресою м. Полтава, вул. Шведська Могила, 1.

Телефони для звернень (0532) 527419 та (099)9327977.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свинарство
Оголошення
live comments feed...