«Суботник на оглядовому» або скалолази проти дощу

19-ого квітня, в переддень свята Пасхи, громадський рух «Чиста Полтава» провів четвертий суботник, цього разу біля оглядового майданчику.

Взагалі захід виник доволі спонтанно — планувалося, що 27-ого квітня відбудеться прибирання на ставках в районі Огнівки і Садів. Але один з координаторів руху, Роман Іщенко, подумав, що не варто втрачати можливість зробити наше місто чистішим.

Так із одного посту в соцмережі, без жодних анонсів у ЗМІ і виріс захід, котрий зібрав близько двадцяти полтавців. Кожен з них уже неодноразово був волонтером на попередніх суботникам у Кадетському корпусі і відвідувачем у «Кадетаріумі».

Але цього разу прибирання було дійсно екстремальне. По-перше, погода, котра то напускала на «чистунів» дрібний дощ, то вгамовувалася. По-друге, рівень нахилу землі, адже полтавці прибирали на схилі під оглядовим майданчиком, що потребувало неабиякої спритності руху.

Масштаби забруднення вразили. В деяких місцях було важко зрозуміти чого більше — каміння чи кришечок від пляшок. Здавалося, що поверхня схилу всіяна кількома рівнями сміття — якщо збираєш велике, то потім починаєш бачити середнє, а опісля нього вже мілке.

За хорошою традицією, через 2 години опісля початку полтавці підкріпилися бутербродами із салом і цибулею (котрої, як завжди, виявилося мало). Для підняття духу і ентузіазму їжу намазували шаром гірчиці. Це мало закріпити імунітет, розігнати кров і підвищити продуктивність праці волонтерів.

Опісля обіду «чистуни» ще продовжили прибирання. Але згодом, через дощ і малу кількість інструментів, стало зрозуміло, що сюди ще потрібно повернутися, бо ж місце дуже гарне, але левову частку мілкого сміття ще потрібно позагрібати.

Мішки зі сміттям зібрали біля баків. Було трошки незрозуміло, чому поряд із самим оглядовим майданчиком немає жодної урни? Невже наші комунальні служби не можуть додуматися поставити хоча б кілька? Адже набагато легше людині кинути ту саму пляшку з оглядового вниз на схил, ніж іти 15 метрів до найближчого баку. Біля Білої Альтанки аж 19 урн, а тут — жодної.

Деякі полтавці, котрі проходили повз, не могли зрозуміти, що там роблять люди і «що то за партія така».

Художники Нато Мікеладзе і Святослав Келим-Золотайко повісили на огорожі майданчика плакат про те, що там відбулося прибирання, з закликом не смітити.

Але ми ще повернемося до цієї території, щоб зробити її чистою повністю.

Більше фото від Рузанни Давітян тут:

Винести м__шок нагору - виклик для справжн__х чолов__к__вРобота на схил__
Спонукальний плакатЛюдина проти природи
Результати п__д дощемДо __ п__сля прибирання

 

 

 

Чиста Полтава уборка города
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі