• Головна
  • Міністр агрополітики відвідав Полтавщину
10:20, 11 квітня 2014 р.

Міністр агрополітики відвідав Полтавщину

Міністр аграрної політики України Ігор Швайка 10 квітня з робочим візитом відвідав Полтавську та Кіровоградську області.

О 8.00 міністра зустріли на межі Полтавської області в с. Липове Глобинського району голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук, виконувачі обов’язків його заступників Роман Товстий та Роман Чабановський, а також керівник департаменту агропромислового комплексу Сергій Фролов

Міністр агрополітики  Ігор Швайка оглянув біоенергетичний комплекс Глобинського цукрового заводу. Підприємство впроваджує цікаву технологію, що дасть змогу в недалекому майбутньому отримувати електроенергію із жому – залишків сировини – цукрового буряку, що піддається переробці. На сьогодні Глобинський цукрозавод уже використовує потужності біоенергетичного комплексу для виготовлення пару (що є невід’ємною складовою технологічного процесу з виробленння цукру). При цьому суттєво економить природній газ, використовуючи його вполовину менше, ніж раніше.

Під час зустрічі з керівництвом підприємства міністр Ігор Швайка та голова ОДА Віктор Бугайчук вели мову про соціальну відповідальність бізнесу, потреби шукати можливості для створення нових робочих місць та прозорої сплати податків.

Також міністр агрополітики та голова ОДА зустрілися з фермерами та громадськими діячами Глобинського району. Зустріч відбувалася з місцевому Будинку культури. Розмова вийшла конструктивною і конкретною. Міністр продемонстрував добре знання проблем галузі, а також шляхи їх вирішення. Представники ж фермерських господарств ставили багато питань, які, на їхню думку, здатні значно спростити стосунки держави та сільгоспвиробників. Зокрема, фермери нарікали на побори, що спричинили рішення минулого уряду проводити експертизу планів сівозміни сільських господарств у приватних комерційних структурах. Міністр Ігор Швайка відразу відреагував на цю проблему і зауважив: його відомство виступає за скасування тих вимог до плану сівозміни, що існують лише на папері і сприяють корупції. Також міністр повідомив про підготовку трьох законопроектів, які мають полегшити сільгоспвиробникам умови праці.

Після спілкування з селянами та журналістами міністр вирушив до села Погреби – оглянути сучасний сушарний комплекс та виробничі потужності   ТОВ “Рост Агро”, що займається  виробництвом та селекціонуванням  насіння зернових культур для вітчизняних господарств.

Після Полтавської області Ігор Швайка вирушив на Кіровоградщину.

Прес-служба ПОлтавської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#агрополітика #Полтавщина #візит

Коментарі

Оголошення
live comments feed...