Туристи та гості Полтави поповнили місцевий бюджет на 91,4 тис. гривень

Значне місце у наповненні місцевого бюджету податків та зборів, які встановлено Податковим кодексом України є туристичний збір. Туристи та гості  Полтави поповнили місцевий бюджет на 91,4 тис. гривень.

Відповідно до Податкового кодексу України, платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Таким чином, мешканці та гості міста, на території якого діє рішення про встановлення туристичного збору, які проживають у готелях, мотелях та інших закладах готельного типу, або, які винаймають щодобово для проживання квартири чи будинки і є платниками туристичного збору. Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до положень статті 268 ПКУ такий збір утримують та перераховують до бюджету не громадяни безпосередньо, а податкові агенти, які визначені рішенням сільської, селищної або міської ради.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Разом з тим, фахівці Головного управління Міндоходів у Полтавській області нагадують, що податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

 

турист
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі