• Головна
  • На Полтавщині пройшов «День відкритого декларування»
11:36, 9 квітня 2014 р.

На Полтавщині пройшов «День відкритого декларування»

Загальновідомо, що 1 січня щороку в країні розпочинається кампанія декларування доходів громадян і триває до 1 травня. Не є винятком і 2014 рік. Традиційно полтавці сумлінно декларують свої доходи, отримані минулоріч. Щоб  максимально привернути увагу громадян до цієї кампанії та з метою повного і своєчасного наповнення бюджету 8 квітня у всіх Центрах обслуговування платників пройшла Всеукраїнська тематична акція «День відкритого декларування».

Для участі в акції було запрошено волонтерів, які роздавали відвідувачам Центрів брошури з наглядною інформацією щодо порядку заповнення та подання декларацій про майновий стан і доходи та буклети з тематичною назвою «Я декларую свої доходи тобі, Україно!», в яких коротко та змістовно наведено необхідну для громадян деклараційну інформацію.

До цього заходу долучилися і фахівці органів доходів і зборів Полтавщини. «Впродовж 2014 року свої статки вже задекларував 931 полтавець, з них 254 декларації було подано для отримання податкової знижки та 677 – обов’язкових. Протягом січня-березня 2014 року громадянами міста вже задекларовано доходів на  загальну суму більше 75 мільйонів гривень, з яких до бюджету вони мають сплатити близько 2,5 мільйонів  гривень. Станом на 7 квітня 2014 року 460 мешканців міста вже сплатили до бюджету податку на доходи фізичних осіб на суму майже 2 мільйони гривень. Більшість декларантів, а саме, 310 осіб, заявили про дохід, отриманий як подарунок чи спадщину, а 217 громадян показали у своїх деклараціях дохід від здачі в оренду нерухомого майна. Чотири жителі міста Полтави задекларували дохід більше одного мільйона гривень. За проведеними перерахунками декларанти сплатять до бюджету 62,9 тис. грн.», - підсумував сьогоднішні результати кампанії декларування в обласному центрі заступник начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Віктор Книш.

Як приклад громадянської свідомості у День відкритого декларування до органів доходів і зборів області завітало чимало відомих та талановитих людей. Так, зокрема, Державну податкову інспекцію у м. Полтаві відвідали учасники відомої групи «Фрістайл» – Ніна Кірсо та Сергій Кузнєцов. Діячі мистецтва задекларували свої доходи та звернулися до громадян міста із закликом: «Ми, учасники групи «Фрістайл» Сергій Кузнецов та Ніна Кірсо, сьогодні в Державній податковій інспекції у м. Полтаві задекларували свої доходи і хочемо звернутися до громадян нашого міста із закликом – виявити свою громадянську позицію та вчасно подати декларації про доходи, отримані у 2013 році. Добровільне декларування доходів – це загальноприйнята практика у всьому світі, що свідчить про податкову культуру громадян, їх повагу до держави.  Ми  зможемо змінити життя на краще, тільки якщо матимемо стабільно наповнений бюджет. Сплачуйте податки, допомагайте  державі стати сильнішою!».

До Всеукраїнської акції „День відкритого декларування” долучилися і відомі мешканці Кременчука: український легкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу, параолімпійський чемпіон 2012 р. у штовханні ядра Андрій Голівець та майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон Європи 2006 року, боксер Денис Пояцика. Андрій Голівець вже не перший рік чесно виконує громадський обов’язок відкрито декларуючи зароблене. Спілкуючись із податківцями спортсмен наголосив, - «Що власний приклад – найкраща агітація і він, як чесний громадянин, сумлінний платник податків і патріот своєї держави щорічно приймає участь у кампанії декларування».

«Всі громадяни повинні усвідомлювати важливість та необхідність декларування своїх доходів та пам’ятати, що це конституційний обов’язок кожного» - підсумував легкоатлет.

Боксер Денис Пояцика подавши декларацію показав гарний приклад не тільки для своїх колег, але й для всіх громадян країни. «Я залюбки погодився публічно задекларувати доходи, бо усвідомлюю, що від ставлення кожного платника податків до цієї справи залежить майбутнє нашого міста. Ми хочемо жити в цивілізованому суспільстві.  А для цього необхідно так само цивілізовано ставитися до своїх обов'язків. Здійснюючи свій внесок до бюджету, ми не лише піклуємося про наш регіон, а й робимо інвестиції в майбутнє», - наголосив Денис.

Також до когорти відомих мешканців області, які взяли участь у Всеукраїнській акції „День відкритого декларування” долучився і найсильніший чоловік планети, який мешкає у селі Кашубівка Полтавського району. Чемпіон світу з гирьового спорту серед юнаків та дівчат у вазі до 80 кг Ярослав Сушко разом з волонтерами Полтавської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Полтавській області роздавав листівки та брошури «Декларування доходів громадян». «Сьогодні можна часто почути про байдужість молоді до спорту, до активного способу життя. Але це не так. Можливо, недостатня зацікавленість цим питанням. Для розвитку спорту звичайно потрібні кошти, а декларування доходів один дієвих методів поповнення бюджету. Тому, я - за декларування доходів громадянами, я - за здорову, спортивну, розвинену українську молодь, я  -  за успішну націю! Декларуйте свої доходи і сплачуйте податки до бюджету - це ваш внесок в своє майбутнє і майбутнє ваших дітей, в майбутнє нашої України», - підкреслив срібний призер Чемпіонату Світу з гирьового спорту.

Головне управління Міндоходів у Полтавській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#міндоходів #Полтавщина #день декларування
Оголошення
live comments feed...