• Головна
  • Подання декларації та отримання доходу від здачі в оренду квартири
08:57, 7 квітня 2014 р.

Подання декларації та отримання доходу від здачі в оренду квартири

Шановні громадяни, якщо ви у 2013 році здавали квартиру у найм не забудьте подати до податкової інспекції декларацію про доходи і майновий стан. В зв'язку з тим, що згідно з пп. 164.2.5. п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст. 170 цього Кодексу.

У разі, якщо громадянин у 2013 здавав свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізичних осіб він повинен був сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2014 року. Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%. Ставка 15% застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013 р. – 11470 грн.) та 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.

Слід зауважити, якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларация о доходах #миндоходы

Коментарі

Оголошення
live comments feed...