11:20, 10 вересня 2009 р.
У Кременчуці на боржників тиснуть громадою
Міська влада Кременчука спільно з енергетиками ВАТ “Полтаваобленерго” "вибиває" борги за надання послуг гарячого водопостачання, "забуваючи", що серед “жертв” відключення є й чесні платники. Кампанія відключення будинків від гарячої води за борги набула масового й повномасштабного характеру. Борги вибивають одразу два енергопостачальних підприємства - ВАТ “Полтаваобленерго” та комунальне підприємство “Теплоенерго”. На початок тижня кількість відключених будинків від гарячої води у місті зросла вже до 44, проти десяти ще тиждень тому: влада не зменшує тиску на неплатників за комунальні послуги.
“Йдеться про другу хвилю боротьби з боргами, коли відключаються як ОСББ, так і комунальні будинки. Так ВАТ “Полтаваобленерго” відключило 35 багатоповерхівок. Ще 19 таких будинків відключено в мікрорайонах, які обслуговуються комунальним підприємством “Теплоенерго”, - зазначив представник прес-служби міськвиконкому. За його словами, критерієм для відключення є загальна сума боргів мешканців будинку, які складають від 8 тисяч гривень (ОСББ) до 100 тисяч грн., у будинках, які обслуговуються КП “Теплоенерго”.
Про те, що влада міста і надалі шукатиме різні способи, аби вплинути на боржників, на апаратній нараді у міськвиконкомі заявив також заступник міського голови Микола Порицький. Зміст його виступу - у випадку відключень ті, хто платить за комунальні послуги й не має боргів шукатиме шляхи впливу на недобросовісних сусідів, через яких увесь будинок позбавлено відповідної послуги.
Не всі кременчужани прагнуть виховувати недбайливих сусідів
Теза, що чесні платники за комунальні послуги мають зайнятися вихованням боржників на рівні міста однак не користується популярністю. На одному з популярних Інтернет-форумів, відвідувачі - кременчужани, обговорюючи цю тему, справедливо зауважують, що в таких випадках йдеться про варварські методи впливу . “Гаряче водопостачання відключається всьому будинку через те, що декілька його мешканців не бажають платити за тепло та гаряче водопостачання”, - зауважують у відповідь на повідомлення “Програми плюс” читачі. Запитання від добросовісних платників до енергопостачальних компаній : при чому тут люди, які за послуги платять справно і без затримки? Резюме обговорення повідомлення газети з цього приводу - два. Перше, громадянам слід терміново купувати бойлери, які дозволяють економити кошти та дозволяють стати незалежними від постачальників гарячої води. Друге - у випадку таких відключень варто звертатися до суду, бо йдеться про невиконання договірних відносин енергопостачальними компаніями та порушення ними своїх обов'язків.
Що каже закон?
Між тим закони, які є, нині на стороні мешканців квартир і про це говорять всі юридичні джерела, присутні в Україні.
Зокрема, відносини споживача гарячої води і теплопостачальної компанії регулюються Постановою Кабміну № 630 від 21.07.05 р., яким затверджені “Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води…”. В них зазначено, що послуги надаються споживачам безперебійно. Причому, ані в Законі “Про житлово-комунальні послуги “, ані в цих Правилах право виробника/виконавця на відключення житлово-комунальних послуг (електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення) не передбачено.
У додатку до цих Правил чітко вказано, що максимально допустимий час відсутності питної води становить 6 годин, а водовідведення - 12 годин. Тому, кожна людина, помешкання якої відключили від водопостачання , або водовідведення, може звернутись до прокуратури або суду. За свідченнями юридичних експертів - дії з примусового відключення гарячого водопостачання, у випадку, якщо не відбувається ремонтних робіт, взагалі можна кваліфікувати, як тероризм.
Згідно зі ст. 258 Кримінального кодексу України, терористичними актами є не лише вчинення вибуху, підпалу чи вбивства, але й інші діяння, якими створюється небезпека для життя чи здоров'я людини … забезпеченню споживачів водою, енергією, продуктами харчування тощо, а також погрози вчиненням зазначених дій.
Норми Конституції, законів України “Про прожитковий мінімум”, “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про захист населення від інфекційних хвороб” теж унеможливлюють правомірність таких відключень .
Отже, згідно з чинним законодавством України, дії по відключенню водопостачання й водовідведення населенню та погрози їх вчиненням, по суті, є актами, якими порушуються конституційні права громадян (насамперед, на життя і здоров'я), а також створюється серйозна загроза національній безпеці України..
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...