17:47, 21 березня 2014 р.
В Полтаві відкрили перший в Україні денний центр пробації
Відтепер всі 4 підрозділи кримінально виконавчої інспекції Державної пенітенціарної служби України Полтавської області працюватимуть в єдиному новому приміщенні, на базі якого створено денний центр пробації. Це – перша в Україні практика, яка дозволить:
- наблизити рівень роботи із підобліковими КВІ до європейських правил пробації (підрозділи кримінально-виконавчої інспекції виведено із приміщень райвідділів міліції);
- інспектори КВІ працюватимуть разом з працівниками БО «СВІТЛО НАДІЇ» (з метою оцінки ризиків та вираження потреб підоблікових КВІ);
- здійснювати профілактику рецидиву злочинів, профілактику ВІЛ/ туберкульозу і інших хвороб;
- здійснювати соціальну адаптацію засуджених, що стоять на обліку у КВІ ( сприяння навчанню, працевлаштуванню, відновленню документів);
- організація суспільно-корисних неоплачуваних громадських робіт (на базі майстерень навчально-виробничого центру БО «СВІТЛО НАДІЇ»)
Загалом у місті Полтава функціонує Київський, Октябрський, Ленінський районні і підрозділ Полтавського району кримінально виконавчої інспекції Державної пенітенціарної служби України Полтавської області. На них покладені функції виконання кримінальних покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт та адміністративні стягнення у виді громадських і виправних робіт, а також вони здійснюють контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.
Як зазначив на відкритті старший фахівець з програмної діяльності МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Антон Басенко, державну пенітенціарну службу України вони вже не перший рік вбачають своїм стратегічним партнером. «Наше співробітництво із державною пенітенціарною службою існує з 2005 року, а з БО «СВІТЛО НАДІЇ» ми співпрацюємо ро різним напрямкам. Все почалось із того, що до нас звернулась БО «СВІТЛО НАДІЇ» по підтримці такого інноваційного підходу, як денний центр пробації. Згідно із тією концепцією, яку нам надали, передбачалась абсолютно нова для України модель реалізації тих планів та завдань, які ми для себе намітили і набагато ширші можливості та повноваження для тих осіб, які стоять на обліку у КВІ. Чим вигідно це для нас, як для громадських організацій? Ми отримуємо доступ до цільових груп 4-х районних підрозділів. І ці люди, звертаючись до державної структури, також отримують послуги неурядових організацій, які мають досить широкий спектр», – наголосив фахівець. Під час спілкування із журналістами начальник управління ДПтС України в Полтавській області Микола Ісаєв зазначив, що реалізувати заплановане вдалось завдяки спільній координації зусиль і першим позитивним результатам минулорічного пілотного проекту. «БО «СВІТЛО НАДІЇ» робить свою роботу паралельно з нами. Вони взяли під опіку людей, які звільнились із місць позбавлення волі, приблизно 130 осіб. Із них лише 4 особи здійснили рецидив, це один із кращих показників по державі», – відзначив Микола Ісаєв. Фахівці пенітенціарної служби також розповіли про можливі подальші зміни, і відповідно, подальший посилений розвиток роботи денного центру пробації.
Олександр Дем’яненко, начальник сектору кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Полтавській області: «Якщо брати по статистиці, то у нас на сьогоднішній день пройшло по цим 4-м підрозділам до 4 тисяч осіб. Це велике навантаження на працівників.
В перспективі, якщо буде прийнятий Закон України «Про пробацію» http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?pf3516=1197-1&skl=8, то будуть додатково введені такі посади як психолог, соціальний працівник і вихователь. Оскільки у нас також є така категорія як неповнолітні, то саме для них робота із вихователем буде продуктивною».
«Наша основна мета – створити максимальні умови для зміни ситуації у м. Полтава по роботі із людьми. Які порушили закон. Ми максимально хотіли наблизити до європейських стандартів надання допомоги під обліковим КВІ – налагодити контакт і довіру, для цього власне і створено центр пробації. Його роботою передбачено розкриття людини – чому вона здійснила правопорушення. І тут вже буде включатися наша інтервенція для зміни його мислення і поведінки, аби у майбутньому він не вчинив злочин», – зазначив керівник пенітенціарного напрямку БО «СВІТЛО НАДІЇ» Роман Дрозд.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:58, 25 вересня
12
21:58, 6 жовтня
14
14:50, 30 вересня
live comments feed...