• Головна
  • На Полтавщині відзначають 20-річний ювілей Руху
13:02, 9 вересня 2009 р.

На Полтавщині відзначають 20-річний ювілей Руху

З нагоди ювілейної дати в обласному центрі проведуть низку заходів. Зокрема, відбудуться урочисті збори та святковий концерт гурту «Соколи», що виконає стрілецькі та повстанські пісні. „Чи здійснилися сподівання перших рухівців?” – таку назву матиме «круглий стіл» за участю представників політичних партій, делегатів Установчих зборів Народного Руху України. В освітянських закладах проведуть учнівські конференції, тематичні лекції, семінари, історичні читання, виставки наукових робіт, рефератів, години спілкування, тематичні вечори, «круглі столи», „брейн-ринги”, вікторини тощо.

Книжкові виставки, перегляди журнальних та газетних статей „Державність. Демократія. Реформи”, „Народний Рух України: перемоги, поразки, трагедії, надії”, „За гідне життя в Україні” чекають на відвідувачів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського та Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара. У планах також – виставки фотографій, архівних документів тих часів.

Крім того, делегація Полтавщини відвідає урочисті заходи за участю Президента України Віктора Ющенка з нагоди 20-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову, що відбудуться в Національному палаці мистецтв „Українa” в Києві.

«На жаль, „комсомольська” більшість в обласній раді відхилила винесений депутатом облради, начальником Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Олегом Пустовгаром проект рішення про відзначення 20-річчя створення Руху в Полтавській області. -Це незважаючи на те, що нормативна база більш ніж солідна: до 20-річчя Руху вийшли указ Президента України, постанова Верховної Ради, розпорядження голови облдержадміністрації. Пригадайте: для нещодавнього рішення святкувати 90-річчя комсомолу депутатам вистачило однієї лише парламентської постанови. Очевидно, що позиція антиукраїнської більшості Полтавської облради щодо відзначення 20-річчя НРУ зайвий раз продемонструвала відсутність державницького мислення екс-комсомольців. Натомість свідомі українці, яких немало на Полтавщині, гідно відсвяткують рухівський ювілей і без санкції облради», – йдеться у повідомленні прес-служба облдержадміністрації.

Нагадаємо, 8-10 вересня 1989 року у Києві відбувся установчий з'їзд під назвою "Народний Рух України за перебудову".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...