ЮРІЙ СУЛАЄВ: «МІЛІЦІОНЕР, ЯК СВЯЩЕНИК, ТІЛЬКИ ДОПОМАГАЄ РЕАЛЬНО, А НЕ ДУХОВНО»

Під час будь-яких змін, особливо в масштабах цілої країни, головним завданням подекуди стає своєчасно зупинитися, запобігти перетворенню благородного громадського гніву у безконтрольну стихію, спрямовану лише на руйнування й нищення. Чи не подібну картину ми зараз споглядаємо по відношенню до «Беркуту» та міліції вцілому? І якщо вже є певні проблеми та недоліки, то до чого власне необхідно прагнути? Що собою являє кінцева ціль? Яким повинен бути справжній міліціонер в незалежній Україні?

З цим питанням ми звернулися до начальника відділу зв’язків з громадськістю УМВС України в Полтавській області, полковника міліції Сулаєва Юрія Васильовича та водночас дізналися про його трудовий шлях, пов'язаний з міліцією та життєві переконання, що виробилися завдяки роботі у правоохоронних органах.

 

Шановний Юрію Васильовичу, скажіть, будь ласка, чим Вас зацікавила служба в міліції?

Моє працевлаштування у міліції сталось абсолютно випадково. І хоча є багато людей, які мріяли з дитинства одягнути форму, бути в лавах правоохоронних органів, я, чесно кажучи, до таких не належав. Це й не дивно, оскільки моя мама була вчителем української мови та літератури, Відмінником народної освіти (особисто для мене вона такою залишиться назавжди), а батько пройшовши Другу Світову війну, працював викладачем військової підготовки в школі. Вони хотіли, щоб я пішов їх шляхом і отримав педагогічну освіту, тим паче, що навчався я на відмінно. Тому я без вагань вступив до Полтавського педагогічного інституту імені В.Г. Короленка на факультет історії та права. Після першого курсу я пішов до армії. Відслужив два роки у військах колишнього КДБ в урядовому зв’язку, отримав хорошу життєву школу та абсолютно не жалкую про це, оскільки подібне загартування, на моє глибоке переконання, потрібне кожному справжньому чоловікові. Там я також здобув і хороших друзів. Після армії я повернувся до інституту. Проте, завершував навчання вже зовсім в інших умовах, оскільки це вже були 90-ті роки, розпадалася загальна система економіки Радянського союзу, що звісно викликало серйозні проблеми в кожній із новостворених республік. В плані працевлаштування було вкрай важко. Величезний потік фахівців з історії і права просто був незатребуваний в такому обсязі навчальними закладами. Звідусіль лунало багато пропозицій щодо роботи, але не пов’язаних із моєю професією.

Не зважаючи на це, я хотів реалізувати себе викладачем і практично вже здав документи на роботу в аграрну академію, але не пропрацював там жодного дня. Річ у тім, що в процесі здачі документів до мене у гуртожиток завітав представник Державтоінспекції України в Полтавській області майор міліції Свердло Олександр Васильович, який запропонував мені роботу в цій структурі. Признаюсь чесно, хоч я й завжди був законослухняним громадянином, проте коли відкрив двері і побачив міліціонера думки виникли різні. Він сказав, що мене рекомендували, як відповідальну людину на службу в ДАІ. Я перепросив і зазначив, що хочу працювати в навчальному закладі. Потім він завітав до мене вдруге приблизно через тиждень з цією ж самою пропозицією. Потім був ще один візит. І так, за третім разом я зголосився проїхати до нього на роботу і побачив що мені пропонували. Я дізнався, що там працює дуже багато молодих, освічених, порядних людей. Серед них були не тільки міліціонери, а й автодорожники, інженери, лікарі, тобто багато інтелігенції. Побачивши колектив, я згодився на цю пропозицію. Вирішив спробувати, хоч і не був впевнений, що стовідсотково зможу самореалізуватися в правоохоронних органах, оскільки це був зовсім новий і незвичний для мене вид діяльності. Просто пробувати, щоб потім підвести когось, не в моїй звичці... Проте все склалося чудово і відтоді мій трудовий шлях був пов’язаний виключно з міліцією.

Одразу скажу Вам, що робота в міліції дуже відповідальна і не тільки тому, що вона пов’язана зі зброєю, ні – це не є вирішальним… Перш за все, наша служба пов’язана з людськими долями, буденними проблемами громадян, які необхідно вирішувати у законному руслі, і вкрай важливо не помилитися у своїх рішеннях. Це дуже складно, проте в цій роботі мені дуже допомогла педагогічна освіта.

 

І яким був Ваш трудовий шлях в органах внутрішніх справ до теперішньої посади?

Спочатку я працював у Державтоінспекції, де спробував свої сили у різних підрозділах. Згодом, мене викликав до себе генерал і повідомив, що я мушу очолити відділ зі зв’язків з громадськістю УМВС в Полтавській області. На той момент я вже 14 років пропрацював в одному колективі і мені дуже не хотілося змінювати такий стан речей, знову опинитися в незнайомій обстановці, вкотре хвилюватися, щоб когось не підвести через брак досвіду. Тому я категорично заперечував відносно цього і ми з ним просперечалися майже до часу ночі, бо я не хотів туди йти, залишати свій прекрасний колектив, в якому, до-речі, я вже також був на керівній посаді та навів ладу на своїй ділянці роботи. Викликало хвилювання й те, що я не знав кого їм призначать замість мене. Проте, оскільки я прийняв присягу та носив погони, остаточне слово було за генералом. А він сказав, що так треба для служби, так треба для інтересів колективу і загалом міліції. Він вважає мою кандидатуру доцільною і таким чином я повинен стати очільником відділу зі зв’язків з громадськістю у обласному апараті УМВС, де власне працюю і по нинішній день.

 

Оскільки Ви очолюєте структуру, що відповідає за зв'язок міліції з громадськістю, формує уявлення про правоохоронні органи серед широкого загалу, яким на Вашу думку повинен бути образ сучасного міліціонера?

Вважаю, що тут багато фантазувати не потрібно. Образ міліціонера повинен бути таким, яким його хочуть бачити люди! А спільнота хоче бачити серед наших співробітників тих, кому не байдуже чуже горе, хто готовий за покликом душі і серця прийти на допомогу, та, можливо, навіть пожертвувати собою, якщо так буде необхідно, щоб врятувати іншого. Людей, які можуть поділитися усим, що в них є, для того, щоб допомогти ближньому. Професіоналів, до яких можна підійти та стовідсотково отримати ввічливе ставлення, пораду і, в разі необхідності, допомогу.

Міліціонер – людина, до якої мають тягнутись діти, яка повинна приваблювати до своєї професії молодь, зробити цю спеціальність такою, щоб нею гордились усі, і не тільки самі службовці, а й їх родичі, знайомі та друзі. Тому що, правоохоронці покликані допомагати, рятувати та захищати населення від різних загроз.

Я вважаю, що міліціонера можна порівняти з працівником швидкої медичної допомоги. Крім того, я згадую й вираз одного священнослужителя, який зазначив, що робота міліції дещо схожа на роботу церкви. Тому що і в міліцію, і до священників люди приходять коли в них станеться біда, тільки в нас просять реальної допомоги, захисту від злочинців, а там прагнуть духовного захисту та якихось змін у житті.

Взагалі, я вважаю, що не зовсім вірно виокремлювати якісь певні вимоги щодо міліції. Якби такий набір критеріїв, який я щойно означив, був не тільки у співробітників міліції, а взагалі у кожного громадянина України, то, я думаю, взагалі не було б розмов, про те, що хтось чинить не правильно та не по совісті.

Треба розуміти, що міліція є своєрідним відображенням того суспільства, в якому вона функціонує. І нам потрібно перебудувати своє відношення до оточуючих, навчитися сприймати людей заздалегідь не по негативу, а за позитивом. Навіть та людина, що несе в собі щось хороше, зможе в повній мірі реалізувати свій потенціал лише за умови, коли саме оточення буде сприяти їй у цьому, коли у суспільства виникне бажання прийняти це добро. А якщо людину зустрічати зі злом, не бачити в ній гарних якостей, то ніколи людина ці позитивні якості й не проявить. Тільки, коли ми навчимось цінувати та поважати один одного, тільки тоді в країні щось зміниться на краще.

Необхідно усвідомлювати, що в єдності наша сила. Не потрібно забувати сумнозвісну фразу «розділяй та володарюй», оскільки найпростіше та найзручніше керувати тими, хто не може знайти спільної мови між собою, банально розсваривши останніх. Коли люди об’єднані, коли немає «полювання на відьом» у суспільстві, такі люди самі собою вже є потужною силою у війні з ворогом.

Міліція – це, перш за все, люди, які нічим не відрізняються від інших громадян. Вони такі самі, зі своїми проблемами та негараздами, здобутками та невдачами. Зніміть кітелі з наших працівників та надягніть їх на людей з вулиці, вважаєте це щось змінить? Зовсім ні! Бо ми всі однакові, всі ми українці! Як сказав мій мудрий вчитель Григорій Семенович Левченко (засновник та керівник українського народного хору «Калина»). «Для того, щоб напитися смачної води, треба колодязь вирити власними руками». От якщо ми власними руками збудуємо приємну хорошу «ауру» та сильну державу, безумовно отримуватимемо задоволення від того, що зробили. Ось такий мій підхід як до суспільства вцілому, так і до міліції зокрема…

Рубрика "Бути чоловіком"

Сулаев милиция Полтавы міліція Полтави Сулаєв
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Макс Кідрук – один із найуспішніших українських літераторів, автор першого вітчизняного технотрилера «Бот». Щорічні зустрічі з письменником вже стали традиційними для Полтави. І ось новий доробок - перший роман з доповненою реальністю " Доки світло не згасне назавжди". Організатори пишуть:  " - Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися. Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена,...
Кримінал
Двох неповнолітніх хлопців з речовиною, схожою на наркотичну, виявили  сьогодні патрульні поліцейські.  «Двоє підлітків знаходяться в під’їзді без нагляду дорослих та підозріло себе поводять» - такий виклик отримав екіпаж. Вже через короткий час інспектори прибули на вулицю Раїси Кириченко, звідки надійшло повідомлення. На сходах верхнього поверху одного з під’їздів охоронці порядку виявили двох неповнолітніх хлопців. При собі один з юнаків мав ніж та паке...
Суспільство
Полтавець Дмитро Фесенко, який з 2015 року служив у батальйоні «Донбас» та був учасником міжнародних змагань для ветеранів помер учора внаслідок тяжкої хвороби. « Більше року він боровся з онокологією та до останнього дня він жив на повну та носолоджувався кожним моментом» - пише побратим Дмитра Вадим Свириденко. Він був в першій команді поранених на марафоні Морської піхоти США у 2016 році, а також в першій команді на марш-кидку Cateran Yomp у Шотландії у...
Суспільство
22-го жовтня о 14:00 у «Новинах Полтавщини» має відбутися підписання меморандуму між «Підриємцями Полтавщини» та «Координаційною радою громадських організацій ветеранів АТО». Проте у визначений час ані представники підприємців, ані організацій учасників АТО на зустріч не з’являються. Лише близько 14:15 у залу заходить керівник громадської організації «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань. І пояснює, що сьогодні підписання не відбудеться «через замінування б...
Суспільство
Жителі міста пропонують ліквідувати пішохідний перехід від зупинки " Копусний парк" до провулку Шухевича. Петиція щодо цього з'явилася на сайті міської ради. Її автор - Володимир Таран наводить такі аргументи:  - прямо на пішоходному переході здійснює зупинку маршрутний автобус №15- за 50 метрів ліворуч регульований перехід зі світлофором - за 50 метрів праворуч підземний пішохідний перехід, що є набагато безпечніше для людей - на вказаній ділянці вулиці з...
Суспільство
Кабінет міністрів рекомендує перенести два робочих дні, щоб на Новий рік 2020 українці відпочивали чотири дні поспіль. Перед Новим роком 2020 рекомендують перенести робочі дні з 30 і 31 грудня на 21 і 28 грудня відповідно. Таким чином постанова Кабінету міністрів № 7-р пропонує чотири вихідні дні на Новий рік 2019 – з 29 грудня 2019 року по 1 січня 2020 року. Також в грудні очікується додатковий вихідний 25 числа – Різдво за латинською традицією. Крім того...
Пригоди
За фактом падіння вертольота та загибелі екс-міністра АПК Тараса Кутового слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 291 Кримінального кодексу України «Порушення чинних на транспорті» правил Кримінального кодексу. Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Полтавської області. Нагадаємо, 21-го жовтня близько 16:00 біля села Тарасенкове у Оржицькому районі на Полтавщині впав та загорівся вертоліт. На борту знаходилася одна людина, яка заг...
Суспільство
Медзаклади Полтави крокують у ногу з часом. Оновлюються зовнішньо завдяки ремонтам, і технологічно – завдяки новому устаткуванню. Перший заступник міського голови Ігор Федій, заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Нестуля та депутат Полтавської міської ради Олег Бєлоножко перевірили хід виконання ремонту в міській дитячій клінічній лікарні. Пріоритет для оновлення віддали особливо важливим відділенням:офтальмологічному та відділенню перед...
Суспільство
22-го жовтня на сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція №414 із вимогою до влади збудувати дитячий садок у мікрорайоні Огнівка. Автор петиції – полтавка Анна Супруненко – у поясненні до петиції зазначає, що у двох великих мікрорайонах міста – Огнівці та Садах-2 – працює лише один дитячий садок №37 «Білосніжка». Групи закладу переповнені – замість максимальної кількості у 30 дітей їх відвідує 40-45 маленьких полтавців. Зважаючи на це, автор петиції...