• Головна
  • Кошманівський пенсіонер самотужки рятує село
12:00, 9 вересня 2009 р.

Кошманівський пенсіонер самотужки рятує село

Пригадуєте з дитинства відомий віршик: «Через поле, через гай ходить хлопчик Помагай…»? Тільки мова про далеко поважнішого чоловіка. Іван Степанович Артюх колись був у Кошманівці Машівського району сільським головою. Проте не дуже виходило в нього керувати депутатами і директорами підприємств. Тому й брався за все сам. Бувало що й на роботу запізниться, бо поки дійде, десь якійсь бабусі огорожу повалену полагодить, комусь води принесе, в дитсадку щось поремонтує. За це й поважали його односельці, особливо старі люди. І коли Івану Степановичу довелося поступитися посадою іншому, вийшовши на пенсію, він не полишив клопотатися сільськими бідами.

Не на один рік у місцевій лікарні затягнувся ремонт. І знову грошей не вистачило на заміну каналізації. Прийшов одного дня Іван Степанович, подивився на все, а через деякий час приніс шість тисяч гривень. Чоловік просто обійшов по дворах село і зібрав, хто стільки дасть, на порятунок лікарні. Йому односельці довіряли, бо знали як людину чесну й порядну. На ці гроші купили труби. А вже наступного дня Іван Степанович власноруч, без ніякої інженерної думки, викопав траншею і сам проклав лікарняну каналізацію. І система запрацювала.

Його ж, як майстра на всі руки, школа запросила проконсультувати, як зручніше збудувати внутрішній туалет. Прийшов і відразу зі шкільним сантехніком приступив до будівництва. Відділ освіти пообіцяв заплатити, коли половина роботи була зроблена. Заплатять, чи ні, але туалет у школі до 1 вересня був готовий.

А нещодавно чоловік дізнався, що в місцевому дитсадку не вистачило цукру. Зверталися до одного з сільгоспвиробників та так і не допросилися. А саме тому орендарю колись Іван Степанович агітував сільську громаду здати свої паї. Тож вважаючи справою своєї честі залагодити інцидент, пенсіонер купив у магазині за власні гроші мішок цукру і сам відніс його дітям. Щоб перед людьми незручно не було.

Отак і мандрує селом маленький, щуплий чоловік, філантроп. Можливо, то саме про нього склали колись дитячого віршика.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...