17:29, 14 березня 2014 р.
Сьогодні потрібно лягти спати вчасно
Проблема недосипання стає все поширенішою. У сучасної людини безліч турбот, і в жертву частіше за все приносять час відведений на сон. Тому хоча б сьогодні потрібно лягти спати вчасно адже у світі відзначають День сну.
Вперше Всесвітній день сну (World Sleep Day) був проведено 14 березня 2008 року і з тих пір проводиться щорічно в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з проблем сну та здоров'я.
Сон - особлива форма існування організму, під час правильного нічного відпочинку організм відновлює сили, витрачені на денну активність, «приводить себе в порядок». Саме тому здорова людина прокидається з відчуттям свіжості і припливу сил.
Як виглядає недосипання зсередини організму?
У ході досліджень у людей , які віддають сну лише 4-5 годин на добу , взяли аналіз крові і слини . Виявилося , що їх організм в умовах нестачі сну гірше засвоює глюкозу , в результаті чого виробляється більше інсуліну і підвищується ризик виникнення діабету. Як відомо , надлишок інсуліну сприяє підвищенню тиску і зайвої ваги . Крім того , було відзначено зниження роботи мозку , погіршення пам'яті , кмітливості та гостроти мислення.
Але і це ще не все. Було встановлено , що у недосипають в другій половині дня відбувається концентрація кортизолу в крові , рівень якого відповідає за вплив стресу на психіку. Такий рівень кортизолу характерний для старіючого організму і асоціюється із зростанням інсуліном опору і погіршення пам'яті. При нестачі сну змінюється і рівень гормону щитовидної залози , знижується захисна реакція імунітету.
Найактивніші люди , які не бажають витрачати дорогоцінні хвилини життя на таку банальність як сон , намагаються підтримувати свою форму і самопочуття фітнесом , прийомом вітамінів , правильним харчуванням , спробами вести здоровий спосіб життя. Але ніщо з цього не допоможе вирішити проблеми здоров'я , якщо людина відмовляє своєму організму в повноцінному сні.
Найбільш небезпечним є систематичне недосипання , яке набагато шкідливіше , ніж активність протягом однієї-двох діб . Крім того , до недосипання можна звикнути. Такий режим протягом одного-двох тижнів створить ілюзію , що людині цілком вистачає для нічного відпочинку 4-5 годин. У реальності ж виходить , що організм підлаштовується під вимушені стану і працює на знос.
Загалом, якщо вам дороге ваше здоров'я , не нехтуйте сном. Якщо ви вже звикли до систематичного недосипання , міняйте режим сну , лягайте на годину-дві раніше. А також стежте за тим , коли лягають спати ваші діти- школярі , які звикли не спати до півночі , а підйом в 6 ранку перетворює їх на справжніх зомбі , які « відсутні» на заняттях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Меблі Полтава: як купити диван, шафу та кухню за 5 хв?
Новини компаній
15:00
Оголошення
live comments feed...