ОТРК «Лтава» звернулася до громадськості міста

Працівники обласної телерадіокомпанії «Лтава» написали звернення до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, усіх політичних партій та громадських організацій, активістів Майдану.

Наводимо повний текст цього звернення:

«Шановні земляки!

Наш колектив завжди стояв і стоїть на позиції утвердження Української державності. Телерадіокомпанія «Лтава» усі роки проводить програмну політику, яка визначає наше обличчя в теле- і радіоефірі як патріотичного українського телерадіомовника. Теле і радіоканали ОДТРК «Лтава» за своїм змістом фактично вже давно є каналами громадського мовлення — про це свідчать і програмна концепція телебачення і радіомовлення, і зміст теле і радіопрограм, які щодня виходять в ефір.

За будь-якої влади ОДТРК «Лтава», незалежно від змін українського законодавства і рекомендацій чиновників, не змінювала у своїй ліцензії частку українського ефіру — 95 %.

ОДТРК «Лтава» завжди відгукується у своїх прямоефірних передачах, ток-шоу, інформаційних програмах на всі значущі суспільні події, наш ефір був і є відкритим для участі у програмах представників різних політичних партій, громадських організацій, народних депутатів України, депутатів місцевих рад. Це стосується також і висвітлення подій на Майданах у Києві і Полтаві.

Зокрема, лише у випусках Полтавських телевізійних новин за період з 30го листопада по 1 березня 2014 вийшло в ефір 68 телесюжетів та інформаційних повідомлень про події на полтавському Майдані (акції, мітинги, пікети з прямою мовою лідерів та учасників Майдану), про засідання Народного віче.

Оперативна інформація про Майдан у Києві подавалася у випусках новин Всесвітньої служби телебачення і радіомовлення України, які виходили в ефір щодня о 8-й годині у програмі «Ранок на «Лтаві».

Програма «Україна. Полтавщина. Світ», яка вже 7 років поспіль у нашому телеефірі, давала змогу об’єктивно висвітлювати суспільно-політичне життя в Україні завдяки і щоденним включенням новин, підготовлених Українською службою «Голосу Америки» — а це події на Майдані, коментарі від американських, європейських, українських незалежних експертів з критичною оцінкою діяльності влади та силових структур.

На радіо і телебаченні постійно виступали народні депутати України від тодішньої опозиції.

Телебачення «Лтава» у повному обсязі транслювало перемовини активістів полтавського Майдану з головою облдержадміністрації.

У програмах «Позиція», «З перших вуст», «Відверто про…», «Тема дня» мали і мають змогу висловити свою думку представники усіх політичних партій, громадських організацій, активісти Майдану.

За останні роки ОДТРК «Лтава» створила неоціненну скарбницю культурних надбань митців Полтавщини і України, здійснивши відеозаписи творчих вечорів, концертів, вистав, музичних і театральних фестивалів. Усе це зберігається у фондах ОДТРК «Лтава».

15 поспіль наш колектив за власні кошти проводить творчий конкурс «Ми — українці!», до участі в якому долучаються творчі колективи усієї Полтавщини.

17 років телерадіокомпанія «Лтава» є ініціатором і організатором пісенних телевізійних конкурсів «Люби, своє українське» - на підтримку молодих талановитих виконавців сучасної української пісні; нового конкурсу дитячих талантів «Полтавщино, співай!» -  на підтримку української пісні.

Творчий колектив «Лтава» створив більше 30 документальних фільмів про видатних земляків Полтавщини, які здобули визнання і високі нагороди на міжнародних і всеукраїнських телевізійних фестивалях та конкурсах. Серед них  документальний фільм «Дороги Гоголя» став лауреатом державної премії імені І. Франка, а фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» - лауреат Державної премії імені В.Чорновола. Ми єдина в Україні телерадіокомпанія, яка має престижну міжнародну нагороду ЮНЕСКО — медаль Фелліні — за документальний фільм «Більше, ніж життя».

Цикл «Уроки історії», який виходить на телеканалі «Лтава» впродовж 10 років безперервно і налічує більше 200 програм, відкриває невідомі сторінки нашої української історії, повертає з небуття справжніх героїв України.

Починаючи з 19-го грудня, з ініціативи генерального директора, наш ефір розпочинається і закінчується не лише державним гімном, а й Молитвою за Україну: «Боже, Великий, єдиний, нам Україну храни…». Це знайшло широкий відгук і підтримку наших телеглядачів і радіослухачів.

Нині, коли нависла загроза російської окупації над нашою державою, ОДТРК «Лтава» проводить велику мобілізаційну роботу. Свідченням тому — оперативні випуски Полтавських телевізійних новин, прямоефірні теле і радіопрограми і цілодобовий телемарафон «Російська агресія проти України: збережемо суверенітет України», який пройшов 1 і 2 березня на телеканалі «Лтава» (всупереч ліцензійним вимогам програмування, держзамовленню і тематичним планам). Під час телемарафону нас підтримували глядачі не лише Полтавської, а й Дніпропетровської, Харківської, Кіровоградської областей, які дивилися наш ефір в режимі он-лайн.

Ми висловлюємо щиру вдячність представникам громадських організацій Полтавщини, які допомогли нам в організації цього телемарафону. Зокрема, одному з лідерів полтавського Майдану Олегу Пустовгару, депутату обласної ради Анатолію Олійнику, керівнику Автомайдану Андрію Баранову, одному з лідерів Правого сектору Іллі Киві, керівнику козацьких організацій Володимиру Зайцеву, і всім молодим людям, які в ту тривожну ніч забезпечили охорону нашого телецентру.

На всі звернення і зауваження громадськості, активістів Майдану ми завжди реагували в ефірі. Чимало працівників телерадіокомпанії також були учасниками Майдану в Полтаві і у Києві.

Тому нам боляче і прикро, коли звучать голоси окремих людей, котрі, прикриваючись революційною риторикою, а насправді реалізуючи свої агресивні домагання управлінських посад в ОДТРК «Лтава», звинувачують керівництво і журналістів ОДТРК «Лтава» в злочинних діях лише за виконання нами своїх службових обов’язків. На провідних журналістів чіпляють ярлики «непрофесіоналів»; а колектив, який одностайно виступив проти цинічного і брутального втручання у внутрішнє життя телерадіокомпанії, називають «моральними каліками». Такі звинувачення ображають честь і гідність усього нашого колективу і кожного працівника «Лтави» зокрема.

Подібну інформацію, всупереч журналістським стандартам, розповсюджує в мережі Інтернет президент Полтавського медіа-клубу  Людмила Кучеренко. Усім зрозуміло і очевидно, що це є не що інше, як маніпулювання громадською думкою заради власних корисливих інтересів і амбіцій.

На цьому ж грунті вже з’являється і політичне мародерство. Так, 28 лютого групою невідомих людей, які прибули до телецентру на дорогих джипах і назвали себе «Миргородським майданом» була здійснена спроба заблокувати роботу телецентру.

Ми вдячні керівникові Автомайдану Андрію Баранову, який зумів перешкодити намірам захоплення і ймовірного розгрому телецентру.

Принагідно нагадаємо: ТРК «Лтава» — це комунальне державне майно, частина якого створена нашою працею за наші особисті кошти. І належить воно нашій державі і полтавській територіальній громаді.

4 березня на представницькій нараді за участю депутатів обласної ради, громадськості, активістів Майдану відбувся діалог громади з колективом ОДТРК «Лтава». Ми вдячні представникам депутатського корпусу, громадських організацій афганців, українського козацтва, обласної організації інвалідів, об’єднання «Свобода» та всім, хто дав об’єктивну оцінку нашій роботі, і врахуємо зауваження й конструктивні пропозиції щодо поліпшення співпраці «Лтави» з громадою в нинішніх умовах.

Окрема подяка представникам Правого сектору, які виступили з пропозицією взяти під охорону ОДТРК «Лтава» як особливо важливий режимний об’єкт, що служить інтересам України.

Нині, коли над Україною нависла загроза агресії, коли наші недруги намагаються запалити нашу хату, не час бити себе в груди і визначати, хто більше любить рідну матір. Прислухаймося до слів Звернення виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова: «Сьогодні треба забути всі чвари і протиріччя. Сьогодні не важливо, хто лівий, хто правий, хто належить до якої партії або громадської організації. Ми всі українці. Ми повинні об’єднатися навколо нашої країни».

Тож освідчуймося в любові до Батьківщини не криком, не риторикою, а конкретними справами на благо своєї держави. Такі конкретні справи і є змістом щоденної роботи колективу ОДТРК «Лтава».

Слава Україні!

Звернення прийнято на загальних зборах трудового колективу 7 березня 2014 р.»

Оригінал звернення опубліковано на офіційній сторінці ОТРК «Лтава».

Лтава обращение
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Пригоди
Пожежа сталася 20 вересня близько 22:45 у провулку Пушкіна у місті Лохвиця. Загорівся легковий автомобіль «Форд-Скорпіо». На місце події за викликом прибули 4 бійці із 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Вони локалізували пожежу о 22:57, а о 23:12 – ліквідували її. Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Полтавській області. Полум’я встигло знищити салон автівки та майно у ньому і пошкодити двигун. Решту автомобіля вогнеборцям вдалося врятувати від...
Спорт
До Полтави після тривалої паузи повертається справжній футбол - із уболівальниками на стадіоні. На гру "Ворскла" - "Маріуполь", яка відбудеться 26-го вересня о 17:00, вже продають квитки. Щоправда, у зв'язку із наявністю карантинних обмежень у касах та фірмовому магазині купити їх не можна - лише через Інтернет. Зробити це можна за ось цим посиланням. Вартість квитків - від 40 до 60 гривень. За умовами протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції глядач...
Пригоди
Аварія сталася 20 вересня близько 4-ї ранку на автодорозі Оржиця – Хорол неподалік від села Нижній Іржавець. 30-річний водій автомобіля МАЗ не впорався із керування, вантажівка з’їхала у кювет та перекинулася. Від отриманих ушкоджень на місці пригоди загинув 40-річний пасажир автомобіля. Іншого пасажира – віком 45 років – у тяжкому стані госпіталізували до Лубенської ЦРЛ. У аварії також постраждав водій МАЗу. За фактом у поліції внесли до ЄРДР відомості за...
Суспільство
У Полтаві через підтвердження коронавірусу у викладача Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка перевели на онлайн-навчання один із факультетів. Карнтин триватиме із 18 вересня по 2 жовтня. Про це повідомили на сайті Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА. Раніше ми повідомляли, що у Полтаві за добу виявили 19 нових випадків захворювання на COVID-19. Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся...
Партнерський матеріал
Андрій Карпов (псевдо "Полтава") - кандидат на посаду міського голови Полтави від партії «Європейська Солідарність». Тепер офіційно. Його кандидатуру підтримали делегати на конференції Полтавської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність». Нагадаємо, про свій намір боротися за посаду міського голови відомий блогер, автор й ведучий проекту «Вата Шоу». Андрій "Полтава" повідомив 12 вересня на своїй сторінці у Фейсбук. На конфере...
Партнерський матеріал
У неділю 21 вересня відбулася конференція обласного осередку Соціал-демократичної партії. Захід задля виконання карантинних вимог провели на відкритому повітрі, на оглядовому майданчику коло Свято-Успенського собору. На порядку денному всього кілька питань: висунули кандидатів у місцеві ради, кандидата на посаду Полтавського міського голови та затвердили Програму партії. Валерій Прядко – керівник обласного осередку Соціал-демократичної партії (СДП) – предс...
Кримінал
20-го вересня близько 12:00 до поліції надійшло повідомлення про те, що у СІЗО №23 у місті Полтава загинув працівник. Тіло 20-річного чоловіка із вогнепальним пораненням голови знайшли у зачиненому приміщенні. Із місця події правоохоронці вилучили вогнепальну зброю. Про це повідомили у поліції Полтавської області. За фактом у поліції порушили кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України «Умисне убивство». Наразі триває слі...
Кримінал
У Гадяцькому районі під час проведення профілактичних заходів «Мак-2020» поліцейські провели санкціонований обшук у домогосподарстві одного із жителів. У ході обшуку знайшли і вилучили 35 рослин коноплі та близько 2 кілограмів канабісу. Наркотики направили на експертне дослідження. Про це повідомили у поліції Полтавської області. За фактом відкрили кримінальні провадження за частиною 1 статті 310 «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель» та част...
Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...